Cenný skalp Švédů na závěr: Oceláři kontra Linköping 3:2!

14.08.2016 · Martin Stebel
Poslední vystoupení na domácím turnaji STEEL CUP vyšlo svěřencům trenérské dvojice Kýhos-Kopřiva na výbornou. Nepříjemné rivaly ze švédského Linköpingu dokázali díky kompaktnímu výkonu ve všech řadách zdolat 3:2. Vítězem třetího ročníku turnaje se stal Slovan Bratislava, který porazil Vítkovice.
turnaj Steel Cup, neděle 14.8.2016
Linköping
3:2
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:2  Branky a nahrávky: 10. Kane (Irgl, Roth), 32. Galvas (Matyáš, Cienciala), 39. Roth (Doudera L., Dravecký) – 46. Karlsson S. (Kristensen, Carlsson G.), 55. Bergfors (Persson, Roe) Rozhodčí: Baluška, Koziol – Tvrdoň, Gebauer Vyloučení: 4:3 Využití: 0:1 Diváci: 2351 Průběh utkání: 3:0, 3:2
Hrubec – M. Doudera, Roth, Hrabal, Adámek, L. Doudera, Nosek, Galvas, Matyáš – Adamský, Kane, Irgl – Š. Ružička, Kreps, Petružálek – Chmielewski, D. Cienciala, Dravecký – Rákos, Marosz, Hrňa.
Högberg – Lundgren, Forsling, A. Karlsson, Hansson, Kristensen, G. Carlsson, Näkyvä – Roe, S. Karlsson, Gordon, Törnqvist, Lilija, Sylvegård, Gallo, Presson, Little, M. Olimb, Hellholm, Bergfors.

Závěrečný souboj třineckého turnaje nabídl oboustranně kvalitní hokej. Na konci první minuty ukázal svou šikovnost norský všudybyl Mathis Olimb, jenže z nadějné pozice na Hrubce nevyzrál. Skandinávci se krátce poté dopustili chybné rozehrávky, kterou málem potrestal Marosz, ovšem gólman Johansson byl králem situace.

Úspěchem neskončila spolupráce dvojice Dravecký-Chmielewski. Druhý jmenovaný precizní nahrávkou našel slovenského forwarda, tomu ovšem scházel větší klid a rozvaha v koncovce. Obecenstvo ve WERK ARENĚ poprvé jásalo na konci desáté minuty. U zrodu akce byl Zbyněk Irgl, jenž posunul kotouč do jízdy pro Coryho Kanea, americký dravec se nerozpakoval a skrytou střelou přes obránce umístil kotouč v rohu branky - 1:0!

Švédské mužstvo mohlo brzy srovnat krok, ale Gordon nezachoval chladnou hlavu a minul. Taky další průběh úvodní periody přinesl interesantní možnosti na obou stranách, skóre však zůstalo nezměněno.

Druhou část začali lépe hosté, jenže tlak to byl pouze z kategorie platonických. Defenzivu Třince pozlobil především Bergfors a Kristensen. Na straně Slezanů stojí za zmínku možnost Erika Hrni, kterému v předbrankovém prostoru zmařil šanci protihráč.

Druhá trefa tak přišla až po polovině utkání. Puk vybojoval David Cienciala, před modrou čárou viděl připraveného Lukáše Galvase. Obránce s číslem 51 prudce vypálil k levé tyči a WERK ARENA znovu slavila - 2:0.

Podobná situace nastala dvě minuty před koncem třetiny. Z velké dálky napřáhl Vladimír Roth, před brankou bezvadně clonil David Cienciala a kotouč si znovu našel cestu do sítě - 3:0.

Linköping však ani za nepříznivého stavu nesložil zbraně a sympaticky zabojoval. Především bratři Olimbové prezentovali mimořádné nadání a v několika případech dokázali třinecké obraně zle-nedobře zavařit. Sníženo bylo ve 46. minutě, kdy se prosadil Sebastian Karlsson, jenž důsledně sledoval kotouč a propasíroval jej mezi Hrubcovými betony - 3:1.

Oceláři mohli svůj náskok navýšit, spolupráce Draveckého s Chmielewskim však ke gólu nevedla, úspěšný nebyl ani rychlý Cory Kane, jemuž se v samostatném úniku zlomilo pracovní náčiní.

Znovu tedy zafungovalo okřídlené motto: "nedáš-dostaneš". Pět minut před závěrečným klaksonem hráli hosté početní výhodu a Niklas Bergfors s notnou dávkou štěstí procedil touš mezi Hrubcovými betony - 3:2.

Stav utkání už nedoznal změn a to i navzdory tlaku Švédů v posledních minutách. Oceláři triumfovali proti velice kvalitnímu soupeři a v konečné tabulce letošního STEEL CUPU obsadili druhé místo. Vítězem turnaje je tým HC Slovan Bratislava, který dnes zdolal Vítkovice 2:0.

Konečná tabulka - Steel Cup 2016:

Tým                           Zápasy     Skóre     Body
1. HC Slovan Bratislava        3           7:6      6
2. HC Oceláři Třinec           3           9:8      5
3. HC Vítkovice Steel          3           6:8      4
4. Linköping HC                3           8:8      3

Vladimír Kýhos (HC Oceláři Třinec): Kvalita všech utkání, která jsme na turnaji odehráli, měla stoupající tendenci. Zápas od zápasu jsme předváděli kompaktnější výkony, což se ukázalo proti soupeři ze Švédska. Po úvodní porážce se Slovanem jsme si museli hru důkladně rozebrat u videa a další dva zápasy byly v našem podání mnohem lepší. V žádném případě to nebylo bezchybné, ale už se blížíme stavu, jak by tým mohl hrát. Testovaní hráči se ukázali v dobrém světle, nechci ale předbíhat, kdo zůstane, je to otázka dalšího jednání.