Bruslařský klub využívá domácího prostředí a snižuje stav série

17.03.2015 · Tomáš Vacho
Boleslav na svého soupeře vlétla a již v sedmé minutě vedla. V dalším průběhu měla již dvoubrankový náskok. Třinec ale zabral a vyrovnal. Soupeř ale zejména díky nedisciplinovaností Ocelářů dokázal vedení znovu strhnout na svou stranu. Bruslařský klub si nakonec dokráčel pro jednoznačné vítězství 5:2.
ČF3, úterý 17.3.2015
Ml. Boleslav
5:2
Třetiny: 1:0, 2:2, 2:0  Branky a nahrávky: 7. Robar (Mikulík, Klimenta), 27. Bárta (Robar, Ovčačík), 38. Bárta (Stříteský, Pacovský), 52. Látal (TS), 57. Klimenta (Broš, Kočí) – 32. Cienciala (Matuš, Rákos), 35. Hrňa (Klepiš, Š.Růžička). Rozhodčí: Šindler, Hejduk – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 200 (vyprodáno). Střely na branku: 46:39. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
Růžička M. – Stříteský, Kučný, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, Čermák – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Lenc, Musil, Hyka – Pabiška, Kašpařík, Mikulík
Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, Linhart, Trončinský, Doudera, Foltýn, Hrabal – Hrňa, Klepiš, Růžička Š. – Dravecký, Polanský, Adamský – Kovařčík, Plíhal, Žejdl – Cienciala, Matuš, Rákos

Byli to třinečtí hráči, kteří si vytvořili první šanci. Velkou příležitost však Cienciala neproměnil, puk se mu nepodařilo procedit přes Růžičku.

Pak ale přišlo vyloučení z řad Třince a domácí začali tlačit. Využití přesilovky přišlo rychle - Mitja Robar vyslal nechytatelnou ránu od modré čáry a zavelel tak k velké radosti vyprodaného zimního stadionu.

Oceláři byli blízko k vyrovnání, když se Roth ve dvanácté minutě řítil na Růžičku, ale mladoboleslavský gólman zůstal nepřekonán.

Ani začátek druhé třetiny nebyl pro hráče s drakem na hrudi přiznivý. Nejprve se Pacovský opřel do puku tak, že puk překonal Hrubce, ale podle rozhodčího nedoklouzal až ta brankovou čáru.

Z další šance už ale bylo dvoubrankové vedení. V sedmadvacáté minutě stál Michal Bárta na správném místě ve správnou dobu a dorážkou švihem pod břevno dodal klid na hokejky domácího mužstva.

V polovině zápasu měl jedinečnou šanci ke snížení nepříznivého skóre Hrňa, který ujel do samostatného úniku, ale domácí gólman Růžička byl znovu stoprocentní. Třinec od tohoto momentu znatelně zlepšil hru a brzy se dočkal odměny.

Nejprve se David Cienciala blýsknul bravurní individuální akcí, chvíli po něm svou trochu do mlýna přidal i Erik Hrňa, který stál na konci krásné kombinace. V Boleslavi tak bylo v pětatřicáté minutě srovnáno.

Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Dvě minuty před koncem druhého dějství znovu vrátil domácím vedení Michal Bárta, který pohotově dorazil za Hrubcova záda odražený kotouč.

Jedna z posledních šancí Ocelářů přišla v šestačtyřicáté minutě, kdy Klesla šikovně přizvednul po ledě klouzající kotouč tak, že Růžička měl s jeho polapením co dělat, ale pro domácí nakonec vše dobře dopadlo.

Ve dvaapadesáté minutě bylo bohužel pro Třinec hotovo – Roth musel faulovat ujíždějícího Martina Látala, který se z následného trestného střílení nemýlil. V šestapadesáté minutě ujel Klimenta s Mikulíkem na jediného obránce, ale domácí patnáctka nezakončila dle představ.

V sedmapadesáté minutě se Třinec odvážil hrát bez brankáře proti čtyřem, čehož ale ve svůj prospěch využil Tomáš Klimenta, který do prázdné brány přidal pátý gól.

V samém závěru ještě Třinec bojoval alespoň o čestný úspěch, avšak Plíhalova dobrá šance, ani Draveckého bomba do břevna, kterou musel zkoumat videorozhodčí, brankou neskončila.

Mladá Boleslav tak naplno využila domácího prostředí a snížila stav série na 2:1. Zítřejší utkání začíná v 17:10.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav):
Myslím, že jsme viděli pěkný hokej, z obou stran ofenzivní, mělo to pohyb, přišlo vynikající publikum. Chtěl bych poděkovat divákům za perfektní kulisu a také týmu za předvedený výkon. Ceníme si tohoto vítězství, jsme spokojeni. Do půlnoci se radujeme, od půlnoci myslíme na čtvrté utkání.

Václav Varaďa (HCO Třinec):
Samozřejmě jsme zklamaní, že nám tento zápas utekl. Nachystáme se na středeční odvetu. Věřím, že to z naší strany bude o něco lepší výkon a necháme na ledě všechno.