Zbyněk Irgl: Nájezdy jsou vždycky trošku loterie

05.02.2016 · Monika Návratová
Základní hrací doba ani prodloužení o vítězi pátečního duelu mezi Třincem a Pardubicemi nerozhodly a utkání tedy dospělo až do samostatných nájezdů. Jejich hlavním hrdinou byl útočník Zbyněk Irgl, který proměnil hned dva a rozhodl tak o výhře svého týmu. Jaké byly jeho dojmy krátce po skončení zápasu?

Zbyňku, celkem suverénně jste proměnil dva nájezdy, jak se vám to povedlo?

„Nájezdy jsou vždycky trošku loterie. Pokud vás ten gólman vybruslí a počká si, tak už je těžké něco dělat. Jsem rád za to, že to vyšlo. Potřebujeme body a z tohoto zápasu jsou dva zlaté.“

Jak se jede ten druhý nájezd po prvním proměněném, dodá to sebedůvěru?

„Sebedůvěra tam sice je, ale na druhou stranu zase musíte dát gól. Není to tak, že si řeknete ‚Teď to dám‘, tak to dáte. Je to padesát na padesát jak pro gólmana, tak pro vás.“

Pardubičtí si stěžovali na to, že jste dělal oblouky a vracel puk zpátky, jak jste to viděl vy?

„Samozřejmě se podívám na video, ale já si myslím, že jsem jel dopředu. Nemůžu to takhle posoudit, moje mínění je takové, že to bylo všechno fér.“

Přišli jste o dvoubrankové vedení…

„Samozřejmě je to škoda, ztratit takhle dobře rozehraný zápas. Byla hlavně škoda toho gólu, který jsme dostali do šatny, soupeře to nakoplo. Kdybychom šli do kabiny za stavu 2:0, tak je to jiné, oni by museli dát dva góly ve třetí třetině a ne jeden, ale bohužel, to se stává.“

Ve třetí třetině došlo k mnoha vyloučením, z čeho to pramenilo?

„Šlo asi hlavně o tu urputnost zápasu. Člověk do toho jde naplno, sem tam někoho zahákne, rozhodčí to pískne, ale to asi patří k hokeji, no.“

Dvě minuty před koncem základní hrací doby mohl rozhodnout Jakub Orsava, který se ocitl sám před třineckou brankou… Jak jste tento moment vnímal?

„Sledoval jsem to z druhé modré čáry, takže to nebylo nic příjemného. Když to tak řeknu, tak tohle vítězství patří Šimonovi, protože kdyby to nechytl, tak nemáme ani bod.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary