Zápas měl parametry play-off, tvrdí David Cienciala

12.12.2014 · Martin Stebel
Oceláři mají i nadále velký apetit a nekompromisně vládnou extraligovému peletonu. Suverenitu potvrdili na ledě druhého Litvínova, kde vyhráli poměrem 5:3. Veledůležitou trefu zaznamenal devatenáctiletý třinecký rodák David Cienciala, jenž premiérovou brankou v extralize vyrovnal na 3:3.

Davide, velká gratulace k prvnímu extraligovému gólu v A-týmu. Jak zní tvůj pozápasový komentář?

Děkuji. Bylo to hrozně složité, Litvínov potvrdil, že ne náhodou je v tabulce takto vysoko. Byli opravdu výborní, brusliví, mělo to tempo. Věděli jsme, že nás čeká těžká zkouška, protože Litvínov nás letos už dvakrát porazil. Zápas měl paramatry play-off. Nechybělo tomu nic.

V nabitém kádru nemáš stabilní místo. Kdy ses dozvěděl, že v pátek nastoupíš?

Trenéři mi volali, abych se připravil. Byl jsem ve škole, tohle jsem moc nečekal. Jen jsem si rychle sbalil veškerou výstroj, nabrali mě na benzince u Prostějova, kde hraji na střídavém startu. Byl jsem samozřejmě moc rád, že mohu zase naskočit do extraligy.

Jak vypadala krásná vyrovnávací branka optikou střelce?

Domácí rozehrávali, byl to tuším Petružálek. Pokazil nahrávku, trefil Denise Kindla, puk se dostal ke mě, podařilo se mi pohybem oklamat obránce, byl jsem sám před Francouzem. V ten moment jsem věděl, že musím střílet nahoru. Povedlo se to!

Podařilo se ti získat puk na památku?

V té radosti jsem na to vůbec nemyslel, ale někdo mi ho na střídačku dovezl. Určitě si puk někde nechám na památku.

Čeká vás dlouhá cesta zpět do Třince, ale se třemi body na palubě autobusu to bude hned veselejší. Už víš, jestli nastoupíš do nedělního derby?

To je pravda, cesta nám rychleji uteče, bude lepší nálada. Bude záležet na trenérech, jestli mě na další zápas nominují. Zatím to vypadá, že bych mohl hrát, nechám se překvapit. Každopádně v neděli chceme další body!