V netradičním hokejovém derby zvítězili fanoušci Ocelářů!

19.10.2016 · Martin Stebel
Fanoušci hokejového klubu Oceláři Třinec porazili regionální rivaly z HC Vítkovice Ridera v HOKEJOVÉM ELEKTRODERBY. Před domácím zápasem s Kometou Brno totiž odevzdali k recyklaci celkem 235 kusů vysloužilého elektra, zatímco fandové Vítkovic vytřídili před nedělním domácím utkáním s třineckými Oceláři 83 starých spotřebičů.

Akce HOKEJOVÉ ELEKTRODERBY měla upozornit na to, že lidé v Moravskoslezském kraji mohou již šest let třídit staré elektrospotřebiče do tří stovek červených kontejnerů kolektivního systému ASEKOL. Fanoušci dvou regionálních hokejových rivalů měli před domácími zápasy v uplynulých dvou týdnech možnost odevzdat vysloužilé elektro a získat za to vstupenky zdarma. Akce se setkala s obrovským ohlasem, lidé před dvěma zápasy během pouhých tří hodin odevzdali přesně 474 kilogramů starých spotřebičů.

Více vysloužilých spotřebičů, celkem 235 kusů (399 kg), přinesli před zápasem s Kometou Brno lidé před třineckou WERK ARENU. Stali se tak vítězi HOKEJOVÉHO ELEKTRODERBY a porazili fanoušky Vítkovic. Ti na domácí utkání s Oceláři přinesli méně, celkem 83 nepotřebných spotřebičů (75 kg).

Z návštěvníků utkání HC Oceláři Třinec – Kometa Brno byl proto vylosován účastník elektroderby Jan Tatarka, který získá permanentní vstupenku na domácí zápasy Ocelářů na zbytek sezony. Zatímco on si bude až do jara užívat domácí utkání Ocelářů, veškeré přinesené elektrospotřebiče budou do té doby ekologicky recyklovány. Ihned po obou zápasech elektroderby byly veškeré televize, mobilní telefony a další vysloužilé spotřebiče odvezeny do chráněné dílny v Ostravě. Tam je zaměstnanci postupně rozeberou, přičemž jednotlivé díly budou druhotně využity.