Výsledek jednoznačný, ale zápas těžký, hodnotí Martin Růžička

27.08.2017 · Martina Sikorová, Martin Stebel
Kanonýr je zpátky! I druhé střetnutí základní skupiny hokejové Ligy mistrů Oceláři zvládli na výbornou, houževnatý tým z Mannheimu porazili 3:0. Všechny góly měl na svědomí probuzený střelec Martin Růžička. Ten byl při hodnocení úspěšného vystoupení velice stručný, ovšem kvalitního hráče zdobí především výkony na ledě, nikoli krasomluva a košatá souvětí do médii.

Co bys řekl k dnešnímu utkání?

Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale byl to těžký zápas. Mannheim předvedl hodně silový hokej, hráli výborně. Jsem rád, že jsme ho zvládli.

Na začátku sezóny oplýváš skvělou střeleckou formou a dnes jsi vstřelil už druhý hattrick. Mohl bys své góly popsat?

Na prvním gólu má velkou zásluhu Polda, který mi výborně prohodil puk skrz bránícího hráče a já jsem dával do prázdný. U druhého jsme byli před buly domluveni, že když ho vyhrajeme, půjdu dopředu a do samostatného úniku mě výborně vyslal Vláďa Roth. U třetího kluci výborně zabojovali, já jsem to zkusil trefit z brankové čáry a vyšlo to.

Mannheim dnes předvedl hodně fyzicky důrazný hokej. Překvapilo vás to?

Nepřekvapilo. My jsme věděli, že takhle budou hrát, připravovali jsme se na to. Byl to velice nepříjemný soupeř.

Nastupuješ v lajně s Danem Rákosem a Tomášem Marcinkem, což jsou oba siloví hráči. Jak si vyhovíte?

Oba to jsou výborní hráči, hraje se mi s nimi dobře a zatím to klape. Pořád tam ale jsou věci, na kterých se dá pracovat.

Po dvou zápasech vedete tabulku své skupiny. Považuješ vás za favorita?

To nevím. Náš cíl je postoupit ze skupiny a zatím si půjdeme. Teď nás čekají dva zápasy venku a uvidíme, jak na tom budeme v tabulce pak.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno