Všechno nebo nic? Oceláři zabojují v Lize mistrů o postup!

04.09.2015 · Martin Stebel
Drama vrcholí! Třinecké Oceláře čeká rozhodující klání o postup ze základní skupiny Champions Hockey League. V sobotu od 18:00 ve svém hájemství zvaném WERK ARENA vyzvou finský tým z Kuopia. Nenechte červenobílé ve štychu, přijďte je svými decibely dotlačit do vyřazovací fáze evropské soutěže!

KALPA KUOPIO

Kuopio je klubem, který si účast v Lize mistrů nemusel vybojovat sportovní cestou. Oddíl ze stotisícového města totiž patří k zakládajícím členům, je vlastníkem licence "A" a má tedy garanci stabilní účasti. Vstupenku do play-off hokejové Ligy mistrů si KalPa mohla obstarat už ve čtvrtek večer. To by ovšem musela zvítězit na ledě stavangerských Olejářů, jenže zástupci norského šampiona byli rezolutně proti.

Utkání přitom bylo dlouho otevřené, dominovaly obrany, brankáři na obou stranách kralovali. Domácí mužstvo dokázalo skórovat ve 35. minutě po trefě Kristiansena, ve třetím dějství přidal gól Johansson a postup definitivně stvrdil zásahem do opuštěné klece americký kanonýr Dan Kissel.

Stavanger Oilers tak je díky triumfu 3:0 prvním postupujícím ze skupiny. O druhou "propustku" do vyřazovací části si to v přímé konfrontaci rozdá český a finský tým.

Dres TOP SCORER oblékne během utkání ve WERK ARENĚ útočník Jaakko Rissanen.

Všech pět bodů v letošním ročníku CHL tedy KalPa získala na vlastním ledě. Nejprve zdolala nejtěsnějším rozdílem po samostatných nájezdech Oceláře, poté si si poradila se Stavangerem, který zdolala 2:1 (za domácí tým se trefili Santeri Lukka a Patrick Davis.) Kuopio přicestovalo do Třince z polského Krakowa. Právě tam totiž přistál letecký speciál ze Stavangeru, který měl na palubě výpravu finského klubu.

Ve slovech hlavního trenéra Pekky Virty můžeme na adresu Ocelářů cítit respekt: "V sobotu to bude velmi složité, víme o přednostech Třince, studovali jsme precizně video. Je dobře, že o postupu se rozhodne v přímém souboji. Věřím, že to bude náš tým. Cestovali jsme dlouho z Norska, teď ještě trochu cítíme únavu, ale jsem přesvědčen, že do zápasu nastoupíme odpočatí."

Minulé utkání: Stavanger Oilers - KalPa Kuopio 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 35. Kristiansen (Kissel, Sertich), 47. Johansson (Kissel, Sertich), 59. Kissel

Sestava KalPa Kuopio: Kilpelainen (Perhonen) – Lyytinen, Jokela, Timonen, Mikkola, Halonen, Lukka, Piiponen, Hamalainen – Keranen, Rissanen, Davis – Bengtsson, Ruohomaa, Mankinen – Pitkanen, Sebok, Nikko – Riikola, Kinnunen, Harjama. Trenér: Pekka Virta.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Před sobotní bitvou stojí před třineckými Oceláři jednoznačná výzva: vyhrát za tři body! Jakýkoliv jiný výsledek by znamenal konec letošní účasti v Lize mistrů, což zástupci vicemistrovského týmu rozhodně nechtějí ani v nejmenším připustit. Kádr domácích nebude ani tentokrát kompletní. Kvůli zdravotním komplikacím stále schází obránce Lukáš Galvas, absentují rovněž útočníci Adamský se Svačinou. Okřídlené sportovní klišé hovoří o tom, že "vítězná sestava se nemění", na základě čehož lze dedukovat, že soupiska Ocelářů bude s největší pravděpodobností velice podobná té, která se prezentovala v minulém úspěšném duelu proti Stavangeru.

Kapitán Klesla je nejproduktivnějším Ocelářem letošní CHL, v sobotu tudíž bude mít výsadu nosit dres s nápisem TOP SCORER.

Páteční tréninková jednotka se nesla ve svižném tempu, na hráčích bylo evidentně znát, že chtějí být na rozhodující souboj pečlivě připraveni. Oceláři se pod vedením trenérské dvojice Kalous - Varaďa věnovali nácviku přesilových her, na programu ale byly i další herní varianty, které by v sobotním večeru mohly na finského protivníka platit.

"Moc dobře víme, že k postupu potřebujeme vyhrát v normální hrací době. Čeká nás těžké sousto, Finové v domácím prostředí ukázali sílu. V Kuopiu to bylo obrovské hřiště, jako naši výhodu vnímám fakt, že tady budeme hrát na užším ledě, ale musíme hrát zodpovědně. Chtěl bych fanoušky požádat, aby nás přišli v co největším počtu podpořit, budeme potřebovat jejich hlasivky," burcuje útočník Daniel Rákos, který minule nastoupil ve formaci s Radimem Matušem a Zbyňkem Irglem.

Minulé utkání: HC Oceláři Třinec - Stavanger Oilers 4:3 pp (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Klesla (Klepiš), 25. Orsava (Hrňa, Klesla), 52. Klesla (Klepiš), 64. Irgl (Polanský, Linhart) – 20. Kristiansen (Soares, Johansson), 51. Hoygard, 60. Soares (Dahl-Andersen, Fossen).

Sestava HC Oceláři Třinec: Hamerlík – Nosek, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Linhart, Foltýn, Adámek – Kreps, Orsava, Hrňa – Klepiš, Dravecký, Polanský (A) – Irgl, Matuš, Rákos – Chmielewski, Plíhal, Cienciala – Rufer

O utkání:

Čas a místo: sobota 5. 9. od 18:00 hod., WERK ARENA, Frýdecká 850, Třinec.

Přímý přenos: Sport2 HD od 18:00 hod.

Textový přenos: ZDE

Vstupenky: ZDE

Eventuálně na pokladnách WERK ARENY, které budou otevřeny dvě hodiny před startem utkání.

Přijďte Oceláře podpořit ve snaze o postup do další fáze Ligy mistrů!