Vlastimil Wojnar: Jednou musí prohrát. Věřím, že to bude s námi

26.08.2017 · Martina Sikorová
Čtvrtfinále mají třinečtí mladíci úspěšně za sebou a už dnes vyjedou k semifinálové bitvě proti obávané Moskvě. Jak viděl souboj s Davosem hlavní trenér Vlastimil Wojnar a co očekává od ruské mašiny?

Jak hodnotíte zápas se švýcarským Davosem?

"Byl to velice těžký zápas na psychiku hráčů, protože rozhodoval o úspěchu nebo neúspěchu na tomto Světovém poháru. My si tady věřili a chtěli uspět, což se nám také povedlo. Navíc jsme v utkání třikrát prohrávali a přece se dokázali vždy zvednout. Opticky jsme byli lepším týmem a po nájezdech i šťastnějším."

V nájezdech jste se dostali do nezáviděníhodné situace a třetí nájezd jsme museli nutně proměnit. Jak těžké bylo určit hráče, který pojede?

"Těžké to nebylo. Řekl jsem tři jména a kluci si řekli v jakém pořadí pojedou. Všichni, co jeli, mi před nájezdy říkali, že si věří. U Kaukiho (Lukáše Kaukiče) jsem věděl, že dá, loni ve finále také proměnil. Znám tyhle kluky prakticky celou dobu od mladšího dorostu a věřil jsem, že ty nájezdy zvládnou. Navíc jel i Kofe (David Kofroň), který nájezdy také ovládá."

Na Světovém poháru jste postoupili mezi nejlepší čtveřici. Jak jste zatím spokojeni s výsledky?

"Spokojení jsme velmi. Být na tomto turnaji mezi čtyřmi nejlepšími je veliký úspěch. Při vší úctě ke všem medailím v našich soutěžích je toto asi ještě o level výš. Je tady mistr Ruska, Finska, Švédska... a my se dostali mezi čtyřku nejlepších týmů v Evropě v této věkové kategorii s nejmladším týmem, který na turnaji startuje."

V semifinále znovu narazíte na Moskvu, od které jste v prvním vzájemném zápase schytali šest gólů. S čím půjdete do zápasu proti obávanému soupeři?

"Je to nejtěžší možný soupeř. Zatím tady válcují jednoho za druhým, ale jednou musí taky prohrát a já věřím, že to bude s námi. Do zápasu půjdeme především s tím, že musíme ztratit respekt, který jsme první zápas určitě měli.

HC Motor České Budějovice