Vladimír Kýhos: Oceláři patří k těm nejlepším značkám v českém hokeji!

09.04.2016 · Martin Stebel
Vladimíra Kýhose předchází pověst přísného a náročného trenéra, který vyžaduje naprostou disciplínu a řád. Možná právě tyto zásadní atributy budou zapotřebí k tomu, aby se Oceláři v nadcházející sezoně znovu zvedli a hráli v extralize daleko důstojnější roli, než tomu bylo v ročníku 2015/16.

Pane Kýhosi, vítejte v Třinci. Bylo to těžké dilema, rozhodnout se pro angažmá právě u Ocelářů?

Nemusel jsem dlouho uvažovat. V pátek jsem se setkal s majitelem klubu Jánem Moderem a s viceprezidentem klubu Janem Czudkem jsme pak doladili všechny záležitosti ve smlouvě. Oceláři patří k těm nejlepším značkám v českém hokeji a mají každý rok ty nejvyšší ambice.

Oceláři neprožili dobrý extraligový ročník. Bude třeba radikální řez kádrem?

Nemyslím si. Současný kádr tvoří z devadesáti procent hráči, kteří v předešlé sezoně hráli finále proti Litvínovu. Podle mne je to otázka hlavně psychiky. Ti kluci nezapomněli hrát hokej. Každý z týmu ví, co dělal špatně a co naopak dobře. Samozřejmě to ale potom budeme společně konzultovat.

Proběhla už na úrovni vedení klubu vaše debata na téma eventuálních změn v rámci týmu?

V pátek jsme se o tom předběžně bavili a bude to určitě vycházet z úzké spolupráce celého realizačního týmu tak, abychom se shodli na jménech eventuálních posil. A hlavně abychom udělali to nejlepší pro Třinec.

Na střídačce zůstane vašim asistentem René Mucha, který dokonalé zná prostředí této organizace. To bude asi vaše velká výhoda, že?

Shodli jsme se na něm. Chtěl jsem u týmu člověka, který třinecké prostředí důvěrně zná. René je kluk z Třince a má perfektní přehled i o třinecké mládeži, které chceme do týmu začlenit. Další jeho přednosti je, že u toho týmu půl roku byl, takže kluky výborně zná. Tým má teď dovolenou. Uvidíme se poslední týden v dubnu, nebo počátkem května. Už teď se ale těším.

foto: mountfieldhk.cz