Vladimír Dravecký: Každý zápas se snažím podat co nejlepší výkon

20.10.2014 · Daniel Ježek
WERK ARENA v neděli nabídla šlágr čtrnáctého kola, tedy souboj vedoucích Ocelářů s druhými Pardubicemi. Utkání nakonec skončilo jasnou výhrou domácích hokejistů. Gólem a asistencí se na vítězství podílel Vladimír Dravecký.

Souboj vedoucích Ocelářů a druhých Pardubic přinesl atraktivní hokejovou bitvu. Zápas nebyl skoupý na šance, diváci ve WERK ARENĚ viděli sedm branek. Pět z nich vsítili domácí hráči a zaznamenali tak svou jedenáctou výhru v sezóně. „Začátek byl lepší z naší strany, ve druhé třetině ale Pardubice dokázaly srovnat. Řekli jsme si, že musíme hrát zodpovědně do obrany. Dali jsme dvě branky a do konce jsme utkání kontrolovali. Myslím si, že naše výhra je zasloužená,“ říká Vladimír Dravecký.

Oceláři při absencích Tomáše Plíhala a Adama Rufera museli v posledních dvou zápasech změnit složení první útočné formace. Kamil Kreps se přesunul na pozici centra, na křídla pak trenéři postavili sedmnáctiletého Lukáše Jaška a právě slovenského útočníka. „V takovém týmu, jaký máme, je jedno s kým hrajete v lajně. Všichni hráči jsou velmi kvalitní. Na to, že Lukášovi je sedmnáct, podává velmi dobré výkony. Když bude i nadále poctivě pracovat, tak má před sebou velkou budoucnost,“ chválí Dravecký nejmladšího třineckého útočníka.

Třinecký forward kromě první branky, kterou vsítil osobně, pomáhal také při druhém gólů Ocelářů. Dravecký u mantinelu vybojoval puk pro Noska, jehož ránu přesně tečoval Kreps. „Potáhl jsem si puk, udělal kličku do protipohybu a namazal Davidovi na modrou. On perfektně vystřelil. My jsme si říkali, že musíme hrát jednodušeji a všechno házet na branku. Kamil to výborně tečoval, pěkný gól,“ popisuje košický rodák druhý přesný zásah Ocelářů.

Slezané hráli celkem pět početních výhod. Třinci se ale po celou dobu sezóny v přesilovkách nedaří, statisticky jsou na desátém místě, procentuální úspěšnost využití přesilovek u Třince činí 12,82%. Co musí Oceláři změnit? „Je to jednoduché, musíme dávat víc gólů. Přesilovkám se ale věnujeme na každém tréninku. Musíme se více tlačit do brány, ty branky pak přijdou,“ komentuje hráč s číslem 22 třinecké přesilovky.

A gól přišel. Oceláři svou čtvrtou přesilovku dokázali využít a to nevídaně rychlým způsobem. Pardubický Voženílek odpykával trest za příliš mnoho hráčů pouhopouhé tři vteřiny a skóre na kostce se měnilo. „Platilo známé pořekadlo, že v jednoduchosti je krása. Po vyhraném buly přišla přihrávka z první a rána z voleje. Vláďa Roth to trefil perfektně, od toho se musíme odrazit,“ ohlíží se Dravecký k přesilovkové brance.

Oceláři v pátek prohráli duel se Spartou, což pro lídra tabulky byl teprve druhý zápas sezóny, ve kterém nezískal ani bod. Nedělní střetnutí s Pardubicemi bylo soubojem na špici tabulky. Hráči s dráčkem na prsou touto výhrou odskočili Východočechům na rozdíl sedmi bodů. „Ke každému zápasu přistupujeme velmi poctivě, nepřipouštíme si žádnou nervozitu. Po prohře se Spartou jsme nevěšeli hlavy, do zápasu jsme šli v pozitivní náladě. Vyhráli jsme, máme důležité body,“ těší devětadvacetiletého útočníka.

Dravecký po sezóně v dresu Slovanu Bratislava hrál loni ve Švýcarsku, kde hájil barvy druholigového týmu Ajoie. „Šel jsem tam na dva měsíce, nakonec jsem zůstal na celou sezónu. Pro mě to byla dobrá zkušenost. Teď jsem ale v Třinci a to mě velmi těší. Přišel jsem sem na zkoušku, povedlo se mi probojovat do týmu. Velmi si toho cením, každý zápas se snažím podat co nejlepší výkon,“ uzavírá Vladimír Dravecký.

TOP foto: Eva Solaříková.