V úterý v Olomouci, přidají Oceláři sedmou výhru?

26.09.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v úterý pokračuje sedmým dílem, Oceláře čeká druhý venkovní duel v řadě. Hráči s drakem na prsou se před televizními kamerami představí na ledě Olomouce. Utkání startuje v 17:10, přímým přenosem jej vysílá ČT Sport. Přidají Slezané sedmou výhru v řadě?

HC Olomouc

Olomoučtí letos zahájili třetí extraligovou sezónu po návratu mezi českou elitu. Po barážové účasti v v sezóně 2014/2015 se svěřencům trenéra Zdeňka Venery povedlo v minulém ročníku postoupit do play-off z pátého místa. Ve čtvrtfinále ale Hanáci narazili na Plzeň, které podlehli v pěti zápasech.

Olomouc před sezónou provedla pořádnou čistku v kádru, z týmu odešlo deset hráčů. Mezi nejcitelnější ztráty patří odchod brankáře Vošvrdy, či útočníků Húževky, Buce a Kucharczyka. Naopak do týmu Kohoutů přišlo osm hokejistů. Brankář z Komety přišli brankář Falter s útočníky Burianem a Ostřížkem, z Vítkovic pak forward Strapáč. K dalším příchozím patří útočníci Fořt (ZLN), Eberle (KLA) a Mikúš. Forward Protasenja v sobotu opustil Olomouc a šel do Jihlavy.

Hanáci v přípravě sehráli deset klání s bilancí pěti výher a pěti proher. V Tipsport extralize v šesti kolech zvítězili čtyřikrát, jen ve dvou případech Olomouc odešla z ledu poražena. V posledním kole Mora dokázala zvítězit v divokém duelu na ledě Plzně, kde brala dva body. Olomouci v tabulce patří čtvrtá příčka.

Poslední zápas Olomouce:
23. září: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 5:6 pp. (3:0, 1:4, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 11. T. Svoboda (Kratěna, P. Kadlec), 16. Hrnka (TS), 18. Johnson (Kratěna, P. Kadlec), 32. Pulpán (D. Kubalík), 54. D. Kubalík (Indrák, Čerešňák) - 21. J. Knotek (Holec), 24. J. Knotek (Laš, Holec), 24. Strapáč (Ostřížek, Eberle), 29. Strapáč (Eberle, Ostřížek), 54. J. Mikúš (Burian, Matai)

Sestava Olomouce v posledním zápase: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, J. Galvas – Laš, J. Knotek, Holec – Strapáč, Ostřížek, Eberle – Burian, J. Mikúš, Matai – Jergl, Herman, Fořt.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři i nadále pokračují na vítězné vlně, v prvních šesti kolech hokejové Tipsport extraligy zatím hráči s drakem na hrudi nepoznali přemožitele. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy zapsali pět tříbodových výher, na Spartě zvítězili po samostatných nájezdech. Se ziskem sedmnácti bodů tak vládnou extraligovému pelotonu, na dvojici Kometa – Chomutov Oceláři mají jednobodový náskok.

V posledním kole si Oceláři vyšlápli na úřadujícího mistra, liberecké Bílé Tygry Slezané zdolali 3:0. Druhé čisté konto v řadě zapsal Šimon Hrubec. „Odehráli jsme výborné utkání. Hráli jsme koncentrovaně po celých šedesát minut, byli jsme trpěliví. Skvěle jsme odehráli oslabení a šance, které jsme měli, jsme sami proměnili. Za dnešní výkon musím pochválit celý tým v čele s brankářem Hrubcem,“ hodnotil René Mucha páteční klání.

V úterý Oceláře čeká druhý venkovní duel v řadě, tentokráte Slezané zavítají na led Olomouce. Na dnešním dopoledním tréninku byli na ledě přítomní všichni hráči, kteří naskočili do pátečního duelu v Liberci. K nim se připojil obránce Lukáš Galvas, který v Olomouci nastoupí proti svému synovi Jakubovi. S týmem trénuje také obránce Bohumil Jank.

Poslední zápas Třince:
23. září: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Chmielewski (Marosz, Roth), 44. Martin Růžička (Roth), 60. Dravecký (Rákos).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Roth, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Kania, L. Doudera – Petružálek, Kane, Martin Růžička – Irgl, Polanský, Adamský – Dravecký, Kreps, Rákos – Hrňa, Marosz, Chmielewski.

Poslední vzájemný zápas v extralize

Naposledy se Oceláři s Olomouci v české nejvyšší soutěži utkali v posledním kole základní části minulého ročníku. WERK ARENA viděla vyrovnaný duel, který rozhodly dvě trefy z prostřední dvacetiminutovky. Oceláři se nedokázali prosadit střelecky, góly Húževky a Hermana rozhodly o tříbodové výhře Kohoutů.

4. března 2016: HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 0:2 (0:0, 0:2, 0:0).
Branky a nahrávky: 21. Húževka (Skladaný), 22. Herman (Buc, Holec).

O zápase

Hrací den: 7. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý, 27. září 2016, 17:10
Místo utkání: Zimní stadion Olomouc