V neděli venku, Oceláři jedou do Plzně!

10.09.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Domácí premiéra v nové sezóně Ocelářům vyšla na jedničku. V neděli hráče s drakem na hrudi čeká premiéra na venkovním kolbišti. Družina trenérů Kýhose, Muchy a Kopřivy odcestuje do Plzně, kde se od 15:10 utká s indiány. Potvrdí Slezané domácí výhru?

HC Škoda Plzeň

Plzeňští v loňském ročníku nejvyšší hokejové soutěže dokráčeli do semifinále play-off. V něm Škodovce stopku vystavila Sparta. V letním období plzeňský tým opustilo osm hráčů. Mezi největší ztráty patří odchod beka Jakuba Jeřábka, který se rozhodl zkusit KHL. Dalšími odchozími hráči byli Pitule, Poletín, Bližňák, Kudroč, Chalupa a Třinečtí Hrňa se Sýkorou.

Směr Plzeň naopak nabrala pětice hráčů, jeden obránce a čtyři útočníci. Obranné řady vyztužil Peter Čerešňák (z Vítkovic), do útoku pak přišli David Stach (Kladno), Jakub Koreis (Brno), Colton Yellow Horn (Znojmo) a Tomáš Hrnka (Košice).

Indiáni v přípravě sehráli deset zápasů, čtyři v rámci Champions Hockey League. Bilance Plzně v předsezónních duelech činí čtyři výhry a šest proher. Naposledy si Škodovka ve čtvrtek poradila s třineckým fanouškům známým Stavangerem, který porazila 6:4.

Pro Plzeň bude nedělní klání s Oceláři prvním duelem v nové sezóně Tipsport extraligy. Zápas prvního kola s Libercem byl odložen na 20. září a to z důvodu účasti obou týmů v CHL.

Poslední zápas Plzně:
8. září: HC Škoda Plzeň – Stavanger Oilers 6:4 (3:1, 3:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Kubalík (Indrák, Kracík), 9. Indrák (Kracík, Čerešňák), 16. Lev (Johnson), 25. Stach (Kubalík), 26. Pulpán (Schleiss, Koreis), 32. Koreis (Kubka, Suchý) – 7. Soares (Salsten, Søberg), 29. van Guilder (Kunes, Kissel), 40. Kissel (Macaulay), 45. Søberg (Soares).

Sestava Plzně v posledním zápase: Machovský (Polívka) – Pulpán (A), Čerešňák, Špaček, Moravčík, Kvasnička, Kubka – Kubalík, Kracík (A), Indrák – Svoboda, Stach, Kratěna (C) – Johnson, Kodýtek, Lev – Schleiss, Koreis, Suchý.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři prožili vydařený vstup do nové sezóny Tipsport extraligy. Družina trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy na svém ledě hostila pardubické Dynamo, Východočeši se domů vraceli bez bodu a se čtyřbrankovým přídělem. Hráči s drakem na hrudi tak po prvním kole drží první příčku tabulky díky nejlepšímu skóre.

”Před zápasem jsme si řekli, že nebudeme koukat, jak hraje soupeř, chtěli jsme se soustředit na vlastní hru. Máme čtyři vyrovnané lajny, což je super. Doufám, že to prodáme a bude to vidět i v dalších zápasech,“ přeje si kapitán Ocelářů Zbyněk Irgl.

O další extraligové body budou Slezané bojovat před televizními kamerami na ledě plzeňské Home Monitoring Arény. „Musíme do toho vletěl stejným způsobem, jak proti Pardubicím. Musíme hrát na plno, obětavě a vše cpát do brány. To bude hlavní,“ předpovídá Erik Hrňa. Útočník Ocelářů v minulé sezóně v Plzni působil na hostování, čeká jej tedy návrat do známých míst. „Asi budu muset vypsat nějakou svačinku,“ směje se Hrňa.

Poslední zápas Třince:
9. září: HC Oceláři Třinec – HC Dynamo Pardubice 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Hrňa (Polanský, Rákos), 12. Adamský (Irgl, Hrabal), 34. Kane (Irgl), 50. Petružálek (Hrabal) – 9. Nahodil (Hubáček, Rýgl).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Špirko, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil mezi Oceláři a Plzní se datuje na poslední únorový den. Dějištěm duelu byla WERK ARENA, ze zápasu šťastnější odcházeli domácí hokejisté. Střetnutí mělo velmi vyrovnaný průběh. Každý z celků se jednou dostal do vedení, to ale pokaždé vydrželo jen čtyři minuty. Duel dospěl až k samostatným nájezdům, v nich druhý bod Ocelářům přisoudil Jiří Polanský.

28. února 2016: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:2 sn. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0).
Branky a nahrávky: 4. Irgl (Kopecký, M. Doudera), 30. Matuš (Kopecký, Hrabal), rozh. nájezd Polanský – 8. Johnson (Kratěna), 26. Kadlec (Svoboda, Kratěna).

O zápase

Hrací den: 2. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 11. září 2016, 15:10
Místo utkání: Home Monitoring Aréna, Plzeň
Onlajn přenos: onlajny.com
Videopřenos: Hokejka TV
TV přenos: ČT Sport, začátek přenosu 15:00.

Statistické okénko – HC Škoda Plzeň

Bilance v přípravě: 10 zápasů, 4-0-1-5, skóre 33:34
Bilance doma: 4 zápasů, 2-0-0-2, skóre 14:15
Aktuální série: 1 výhra