V neděli u nejvzdálenějšího soupeře: Oceláři zavítají do Karlových Varů!

15.11.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraliga po pauze nabrala vysoké tempo, v neděli je na programu již jednadvacátý díl české nejvyšší soutěže. Třinečtí Oceláři opět budou hrát na venkovním kluzišti, tentokráte je čeká soupeř nejvzdálenější - Energie Karlovy Vary. Utkání na západě Čech začíná od nedělních 15:30.

HC Energie Karlovy Vary

Výkony karlovarské Energie v letošní sezóně připomínají jízdu na horské dráze. Lepší výsledky se střídají s těmi horšími, podstatně více zápasů ale Západočeši v letošní sezóně prohráli. V tabulce Energie svítí na devátém místě se ziskem šestadvaceti bodů, bod před desátou Plzní. Karlovarští naposledy hráli ve středu, v duelu s Mladou Boleslaví se jim povedlo přerušit třízápasovou sérii bez výhry a urvat dva bodíky.

“ Soupeř byl opravdu velice pohyblivý a bruslivý. My jsme se velice těžko dostávali do utkání. Dělali nám potíže především pravá křídla, která nám ujížděla po levé straně. Jedním z klíčových momentů utkání byla naše neproměněná přesilovka pět na tři. To je jasné. Ale na druhou stranu chci náš tým pochválit. Podařilo se nám vyrovnat a šťastnou brankou rozhodnout v prodloužení,“ komentoval trenér Karel Mlejnek duel ve ŠKOENERGO aréně.

Energetici, kteří v pátek odpočívali, budou chtít potvrdit středeční výhru i proti Ocelářům. Na jejich led ale přijede soupeř, proti kterému se Karlovým Varům dlouhodobě nedaří. O motivaci proto bude tým kolem kapitána Radka Dudy mít postaráno.

Poslední zápas Karlových Varů:
12. listopadu: HC Energie Karlovy Vary 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Duda (Kverka, Bičánek), 54. Duda (D. Hruška, Harant), 62. Tomeček V. (Šmach) – 15. Bárta (Vrbata, Trška), 37. Bárta (Hruška, Výborný).

Sestava Karlových Varů v posledním zápase: Závorka – Sičák, Harant – Redlihs, Deyl – Bičánek, Šmach – Tomeček J. – Vachovec, Kverka, Duda – Gorčík, Skuhravý, Hruška D. – Pšurný, Bálan, Tomeček V. – Štals, Hruška R., Koblasa.

Kapitán Energie Radek Duda je skutečným lídrem svého týmu. Forward Západočechů vede kanadské bodování svého týmu, v odehraných patnácti zápasech na své konto nastřádal jedenáct bodů za pět branek a šest asistencí. FOTO: Kateřina Macečková (www.hokejkv.cz).

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v posledním kole zavítali na led Mladé Boleslavi, kde se svěřencům trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi povedlo naplno bodovat. Slezany navíc může těšit klopýtnutí Litvínova, který ve Zlíně padl v prodloužení. Hráči s dráčkem na prsou se tak na rozdíl jediného bodu přiblížili vedoucí příčce.

“Klíčovým momentem pro nás bylo, že jsme ubránili téměř dvouminutové oslabení pět na tři. V několika vyložených šancích nás podržel brankář Hrubec, také se nám podařilo proměnit dvě přesilové hry. Že jsme tady utrhli tři body, považuji za velmi dobrý výsledek,“ řekl Jiří Kalous po páteční výhře.

Oceláři v neděli zavítají na led svého nejvzdálenějšího soka, týmu Energie Karlovy Vary. Pro Slezany to bude třetí zápas ze série čtyř venkovních klání. „Když tam vyhrajeme, tak si myslím, že to bude slušný trip,“ sdělil útočník Erik Hrňa.

Třinecký tým navíc v poslední době sužuje rozsáhlá marodka. „Máme problémy se zraněními, sestavu jsme lepili už před reprezentační přestávkou. Je tam zlomená klíční kost, utržená kolena... Nějakým způsobem se s tím pereme,“ doplnil kouč Třince.

Poslední zápas Ocelářů:
14. listopadu: BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Lenc (Látal), 27. Bárta (Hyka, Výborný) – 17. Kreps (Orsava, Roth), 32. Hrňa (Trončinský), 33. Orsava (Nosek), 51. Roth (Polanský, Trončinský).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, Trončinský, Nosek, Doudera M., Matyáš, Doudera L. – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Růžička, Rákos – Matuš, Kindl, Jašek.

Šimon Hrubec se v posledním kole vrátil do třinecké branky a dokázal zastavit mladoboleslavskou ofenzívu. V neděli se Oceláři představí v Karlových Varech, tedy u soupeře, proti kterému Hrubec letos vychytal jednu ze svých nul.

Poslední vzájemný zápas

Osmé kolo letošního ročníku nabídlo zatím poslední měření sil nejvzdálenějších extraligových soupeřů. Duel ve WERK ARENĚ byl poměrně jednoznačnou záležitostí. Oceláři od úvodní třetiny jasně šli za výhrou, nakonec zvítězili v poměru 4:0. Brankář Šimon Hrubec si v utkání připsal svou letošní druhou nulu.

3. října: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 8. Žejdl (Rákos), 9. M. Doudera (Kindl, Růžička), 23. Orsava (Rákos), 59. Rufer (Kreps, Dravecký).

O zápase

Hrací den: 21. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 15. listopadu 2014, 15:30
Místo utkání: KV aréna, Karlovy Vary