V nájezdech rozhoduje sebedůvěra, tuší Bryan McGregor

06.08.2011 · Martin Stebel
Po konfrontaci s ruským Petrohradem nabídli hráči zaplněné přerovské hale nájezdovou přehlídku. Jediným úspěšným střelcem středečního večera v této dovednostní soutěži byl kanadský útočník Bryan McGregor, jenž efektně překonal jinak bezchybného Štěpánka.

Střetnutí s ruským velkoklubem bylo sice golově dietní, ovšem obecenstvo se rozhodně nemohlo nudit. Solidní tempo hry, častý důraz u hrazení a především výteční golmani na obou stranách barikády: "Byl to výborný zápas. Tempo hry bylo opravdu rychlé. Petrohrad tam má hráče jako Průcha, Afinogenov, Arťuchin nebo Weinhandl. Tohle je prostě tým na úrovni NHL. Byl to jednoduše povedený zápas ve výborné atmosféře. Na naší hře ale bylo občas znát, že se teprve sehráváme. Měli jsme v některých momentech těžké nohy. Věřím ale, že se to bude zlepšovat a v extralize už vše bude fungovat mnohem lépe," doufá sedmadvacetileté křídlo.

Přerovský zimák praskal ve švech a někteří fanoušci možná čekali větší brankové hody. V závěrečné třetině si dokonce domácí publikum skandováním žádalo vyrovnání skóre, ovšem toto přání nebylo vyslyšeno: "Měli jsme dost šancí. Já sám jsem spálil jednu, což mě mrzí. Je třeba ale říct, že Petrohradu opravdu výborně zachytal Štěpánek. Hrál jsem proti němu poprvé, ale viděl jsem ho už několikrát v televizi. Bude to asi brzy jeden z nejlepších brankářů v rámci celé KHL," adresuje na dálku slova chvály pro vsetínského rodáka.

Takto kanadský forvard rozvlnil síť za Štěpánkem.
foto: Marian Ježowicz

Po šedesáti minutách hry neodešli aktéři zápasu do šaten. Připravené totiž byly bonusové samostatné nájezdy. Divácky atraktivní podívaná byla v minulé sezoně pro Oceláře skutečnou "Achillovou patou". Kanadský sympaťák mohl tentokrát pozvednout ruce ve vítězoslavném gestu. Bude třineckým žolíkem v disciplíně, ve které kdysi Oceláři zbytečně ztráceli mnoho cenných bodů?: "Nájezdy mám rád a na ten proti Petrohradu jsem si věřil. Do poslední chvíle jsem sledoval pohyb golmana a rozhodl jsem se pro tohle zakončení. Moc dobře vím, jak nám nájezdy v minulé sezoně nešly. Doufám, že letos už v této disciplíně budeme mít lepší úspěšnost. V penaltách je nejdůležitější momentální sebedůvěra. Pokud má hráč výbornou formu, ale v ten konkrétní okamžik si jednoduše příliš nevěří, neměl by nájezd provádět."

Pro Bryana bylo letošní přípravné období novou zkušeností. Tréninkové metody v Česku jsou poněkud odlišné, než ty zámořské. Jak tedy hodnotí svůj přípravný dril?: "V létě jsem hodně trénoval a po fyzické stránce se cítím výborně. Tak tvrdou letní přípravu jsem snad ještě nikdy nezažil. Opravdu jsem tomu věnoval dost času a energie. Věřím, že to na ledě bude znát. V Třinci je obrovská konkurence, je tady mnoho kvalitních hráčů a udržet si stabilní místo v sestavě nebude vůbec snadné. Je mi jasné, že svou pozici v týmu si teprve musím vybojovat."