V Třinci ve středu 10. října začala stavba nové víceúčelové haly

10.10.2012 · Tisková zpráva
Poklepáním základního kamene dnes začala v Třinci výstavba nové víceúčelové haly WERK ARENA. Sportovní stánek bude stát na Frýdecké ulici a otevřen by měl být v červnu 2014.

Celá stavba multifunkční haly přijde na více než 700 milionů korun, přičemž na výdajích se budou podílet HC Oceláři Třinec, část půjde z komerčních zdrojů z řad partnerů klubu i dalších subjektů. Významná část, konkrétně 126 milionů, pak půjde z evropských dotací. Projekt nové WERK ARENY byl totiž podpořen z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

"V roce 2007 jsme si ze čtvrtfinále v Liberci odvezli kromě bolestné prohry i ideu výstavby nové víceúčelové arény. Po letech trpělivé a náročné práce jsme dnes svědky historického okamžiku Třince, jakož i celého regionu. Klademe základní kámen stánku, který posune naši Gorolii do moderní vyspělé Evropy. Mám z toho neskutečnou radost a ze srdce děkuji všem, především svým společníkům, kteří mi ochotně pomáhali. Ať se naše společné dílo podaří a ať nám přinese nové dimenze sportovních a kulturně-společenských zážitků," přeje si prezident klubu HC Oceláři Třinec Ing. Ján Moder.

Moderní sportovní stánek, který vyroste v lokalitě za autosalonem a stanicí STK Třinec, počítá s širokým využitím pro sportovní, kulturní a společenské akce v třineckém regionu. WERK ARENA bude novým sídlem extraligového týmu HC Oceláři Třinec, ale využití najde i pokud jde třeba o halové sporty, freestyle motocross, koncerty či kongresy. "Prostřednictvím nové arény chceme dostat do důstojných podmínek třinecký hokej, ale nejenom hokej, protože to je víceúčelová stavba, která bude sloužit i dalším sportům a samozřejmě rovněž kultuře," uvádí Ing. Jan Czudek, viceprezident HC Oceláři Třinec.

Generálním dodavatelem multifunkční haly se na základě výběrového řízení stala stavebně-inženýrská společnost SYNER, která dnešním dnem po poklepání základního kamene zahájila zemní práce. Dodavatelská firma SYNER má s výstavbami a rekonstrukcemi sportovních areálů bohaté zkušenosti. V minulosti postavila několik akvaparků, atletických hal, zimních stadionů, fotbalových hřišť i golfový resort. "Na WERK ARENĚ zúročíme všechny naše zkušenosti z předchozích víceúčelových hal. Tato stavba bude takovým třetím diamantem v náhrdelníku multifunkčních komplexů SYNER," říká výkonný ředitel stavební firmy Robert Špott. Na stavbě haly a okolního areálu se mají podílet i další místní společnosti, takže tato investice podpoří i zaměstnanost ve zdejším regionu.

Aréna bude zcela odpovídat aktuálním kritériím na takto víceúčelově zaměřené objekty, včetně bezbariérových přístupů pro vozíčkáře. Kapacita hlediště dosáhne přibližně 5200 diváků. U nové haly se zázemím se přitom počítá i s budováním adekvátních parkovacích ploch, chodníků a příjezdových komunikací.

Celková plocha řešeného území bude 44,5 tisíce metrů čtverečních, z toho 10,5 tisíce metrů čtverečních činí plocha zastavěná objektem haly. Pro halu přitom projektanti zvolili materiály typické pro Třinec, tedy ocel a beton. Navržená aréna má jedno podzemní a dvě nadzemní podlaží. Třetí nadzemní podlaží bude mít pouze provozně-obslužný charakter.

V podzemní části bude centrální recepce pro vstup hostujících hráčů, umělců, účinkujících i rozhodčích, ale také imobilních diváků. Recepce bude sloužit rovněž jako akreditační místo pro novináře a vstup pro zaměstnance, a sídlit zde bude i ostraha objektu. Domácí hráči budou mít k dispozici vlastní oddělený vstup ke svému zázemí. V prvním nadzemním podlaží jsou projektovány dva hlavní vstupy diváků na tribuny, sociální zázemí a bufety. Do druhého nadzemního podlaží je v projektu situována restaurace, VIP prostory a centrum pro média.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno