V Ostravě se koná druhé hutnické derby ročníku

27.10.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Extraligový kolotoč nezastavuje ani o svátečním čase. V úterý 28. října jsou na programu čtyři zápasy. Dva z nich tvoří dohrávky, v dalších dvou případech se bude jednat o předehrávky následujících kol. Třinečtí Oceláři vycestují do nedaleké Ostravy, kde změří síly s krajským rivalem z Vítkovic. Duel startuje od 17 hodin.

Sedmnácté kolo přinese opravdovou lahůdku, a to duel dvou krajských soků. V úterý 28. října je na programu předehrávka tohoto kola, v ostravské ČEZ aréně se proti sobě postaví Vítkovice Steel a Oceláři Třinec. V pořadí devadesáté druhé ocelářské derby startuje od úterních sedmnácti hodin, povede se Ocelářům zapomenout na předešlé nezdary a opět zvítězit?

HC Vítkovice Steel

Vítkovice měly velmi povedený vstup do soutěže, z prvních duelů se radovaly ve čtyřech případech. Pak ale na svěřence trenérů Petera Oremuse a Romana Šimíčka padla deka a Ostravané prohráli následujících devět zápasů. V posledních dvou kolech se ale Vítkovičtí pomalu zvedají, v obou případech zvítězili za dva body. Naposledy v prodloužení přehráli Kometu Brno.

"Myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. V této chvíli jsou pro nás důležité body, samozřejmě vítězství na domácím hřišti Komety nás těší. Jistě nás to psychicky nabudí a pomůže do dalších utkání," řekl Peter Oremus po triumfu v Brně. Získanými dvěma body se tým rytíře Vítka přiblížil na dostřel desáté pozici. Vítkovičtí momentálně okupují dvanáctou příčku, na desátý Liberec ztrácejí dva body.

V předehrávce sedmnáctého kola budou Vítkovice hostit svého krajského soka z Třince. Očekávat tedy můžeme velmi vypjatý duel. "Třinec má hodně silné mužstvo, vede extraligu, sice prohrál poslední dva zápasy, ale má za sebou sérii osmi vítězství. Kvalitu má tým obrovskou a my musíme odvést maximální výkon, jestliže jej chceme porazit. Hrajeme ale doma a body nutně potřebujeme, takže výhra, a to tříbodová, může být naším jediným cílem. Doufáme také, že nás přijde podpořit co nejvíce našich fanoušků a podpoří nás v našem snažení," řekl vítkovický trenér pro klubový web.

Poslední zápas Vítkovic:
26. října: HC Kometa Brno – HC Vítkovice Steel 1:2 pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 60. Ton (Kempný, Koreis) – 55. Szturc (Kovář), 64. Roman (Svačina, Čerešňák).

Sestava Vítkovic v posledním zápase: Dolejš - L. Kovář, Zíb, Šenkeřík, Čerešňák, Pastor, Stehlík, Štencel - Svačina, Roman, Huna - Němec, Burger, Vandas - Szturc, Húževka, Šedivý - Zdráhal, Kolouch, J. Káňa - Kucsera.

Útočník Tomáš Svoboda se v neděli večer připojil k týmu Vítkovic, kde bude hostovat do konce sezóny z Komety Brno. Sedmadvacetiletý forward bude trenérům k dispozici již v úterním zápase, v utkání s Třincem by si měl odbýt premiéru ve vítkovickém dresu.

Z kabiny Ocelářů

Ocelářům se v posledních dvou duelech nevedlo dle představ. Po páteční porážce v prodloužení v Olomouci hráči s dráčkem na prsou prohráli také nedělní střetnutí s litvínovskou Vervou. Porážka s druhým týmem tabulky zmenšila třinecký náskok na čele tabulky, Slezané vedou s náskokem jediného bodu, Verva ale stále má zápas k dobru.

"Litvínov nás dnes vyškolil v produktivitě, výborně hrál v defenzívě. Měli jsme velké problémy se prosadit přes organizovanou obranu hostů. Chyběl nám tlak do brány, špatně jsme hráli i v předbrankovém prostoru. O přesilovkách teď nebudu mluvit, v nich se nám dlouhodobě nedaří. Výhra Litvínova je zasloužená," říkal trenér Jiří Kalous po nevydařeném nedělním klání.

Kalendář Tipsport extraligy je v těchto dnech velmi nabitý, Oceláře již v úterý čeká další zápas, tentokráte se Třinečtí představí na ledě Vítkovic, kde je čeká duel na největším kluzišti celé soutěže. "Radši hraji na menším ledě, mám rád zápasy s velkým množstvím soubojů. Ve Vítkovicích je velké hřiště, upřímně musím říct, že jsem tam nikdy nehrál. Ale je jedno kde hrajeme, my se musíme dát dohromady a jít do toho od začátku," říká Tomáš Plíhal.

Poslední zápas Ocelářů:
26. října: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Plíhal (Kreps, Klesla) – 37. Lukeš (Jánský, Chaloupka), 37. Martynek (Pavlík), 49. Jánský (Lukeš, Hübl), 58. Martynek (Jurčík).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec – Roth, Klesla, Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský, Adamský – Rákos, Žejdl, Orsava – Cienciala, Růžička, Kindl.

Pikantní duel to bude především pro Zbyňka Irgla, kterého čeká první zápas v ostravské aréně od návratu do české extraligy. Jak se bude dařit třineckému útočníkovi?

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemné měření sil bylo na programu 19. září. Čtvrté kolo Tipsport extraligy přineslo první moravskoslezské derby, hostila jej třiencká WERK ARENA. Zápas byl dlouho vyrovnaný, v polovině duelu se ale Ostravané dokázali urvat na rozdíl dvou gólů a tento náskok si již pohlídat až do závěrečné sirény. Pro Oceláře to byl první zápas sezóny, ve kterém nezískali ani bod.

19. září: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 3:5 (2:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Plíhal, 10. Polanský (Kreps), 24. Irgl (Polanský, Adamský) - 2. Olesz (Stehlík, Burger), 24. Húževka (Šenkeřík, Burger), 29. Hlinka, 35. Huna (Svačina, Roman), 41. Svačina (Huna).

O zápase

Hrací den: 17. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: úterý, 28. října 2014, 17:00
Místo utkání: ČEZ aréna, Ostrava