Tým je nutno okysličit, konstatuje Vladimír Kýhos

25.04.2016 · Martin Stebel
Extraligová mise Vladimíra Kýhose na trenérském postu Ocelářů nebude vůbec snadná. Respektovaný kouč má zcela zřejmý a logický úkol - pozvednout ambiciózní tým a dokázat, že klub z WERK ARENY je stále velice kvalitní značkou na české hokejové scéně.

Proběhla už vaše osobní analýza neúspěšné sezony?

Samozřejmě jsme to na úrovni klubu řešili, zkoušelo se hledat hlavní důvody. Z mého pohledu v tom velkou roli sehrál dlouhý loňský ročník, kdy Oceláři hráli sedmé finále. Hráči poté měli málo času na přípravu, nepovedl se start sezony, na mužstvo zřejmě lehla psychická deka. Bylo tady navíc množství zranění, což může taky souviset s nedostatkem času.

Oceláři v minulosti preferovali hráče zvučných jmen. Nescházela občas větší pokora?

K tomu bych se nechtěl vyjadřovat, jsem tady krátce, abych mohl hodnotit minulost. Připouštím ovšem, že pokora mohla scházet. Všichni hráči jsou ale profesionálové, chtějí hrát hokej a předvádět co nejlepší výkony. Je důležité, aby každý v mužstvu znal svou roli a tu respektoval a plnil!

Nově složená trenérská dvojice Kýhos-Mucha. foto: Marian Ježowicz

Kádr Ocelářů opustí hned sedm hráčů loňského týmu. Byl jste v této otázce postaven před hotovou věc?

Všechny změny jsme spolu konzultovali, bylo to tedy kolektivní rozhodnutí. Hned po mém příchodu jsme vedli diskuse, co bylo důvodem nezdaru v minulé sezoně a doznali jsme, že změny byly zapotřebí. Kádr byl pohromadě docela dlouho, chceme ho nově okysličit a trochu zvýšit konkurenci.

Bylo těžké ukončit spolupráci s Rostislavem Kleslou, který u Ocelářů zastával funkci kapitána?

Musím říct, že jsme v této otázce byli s vedením klubu jednomyslní. Souvisí to s celkovou změnou strategie klubu a novou vizí do dalších let. Mužstvo tady opravdu bylo poměrně dlouho pohromadě a myslím, že už to chtělo změnu, nabrat nový směr. Juniorka Ocelářů letos vyhrála extraligu a chceme do A-mužstva zabudovat právě některé nadějné talenty.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno