Třinec pro mě není stopka, těší se na extraligu Krajíček!

16.09.2010 · Adam Sušovský
Vedení slezského klubu ulovilo do svých řad obrovskou posilu. Na dnešní tiskové konferenci představilo obránce Lukáše Krajíčka. Letošní finalista Stanley cupu tak začne sezónu v Třinci a netrpělivě vyhlíží svůj zítřejší vůbec první start v české extralize.

Lukáši, vítejte ve Werk aréně. Jak je možné, že se hráč vašeho kalibru objevil v české extralize?
Nějaké nabídky jsem dostal v Americe a nebyl jsem s nimi spokojený. V žádném případě jsem nechtěl podepisovat smlouvy, do kterých bych nechtěl jít na maximum. Jednání s Ruskem jsme díky tomu začali pozdě a v týmech KHL už nebyla volná místa. V minulém týdnu se mi ozval agent, tak začnu sezónu tady a uvidíme co bude...

Proč se vám kontrakty v Americe nezamlouvaly. Co vás vede k tomu, že měníte NHL za českou extraligu?
Byly to jednocestné kontrakty, ale finanční podmínky nebyly takové, jaké bych si představoval. Nemám kam spěchat, proto jsem zvolil Třinec. Začnu tady hrát, nějak se do toho dostanu a třeba příjde ze zahraničí lepší nabídka.

V Třinci jste už týden, už jste stačil poznat sílu kádru? Jak vás kluci v kabině přijali?
Kluci mě vzali dobře, je to super parta. Tým je tady kvalitní, prokázal to už minulý rok. Myslím si, že je tým dobrý a uvidíme, kam to dotáhneme.

Znal jste před příchodem do klubu nějaké spoluhráče?
Znám se z dřívějska s Vojtou Polákem, znám i Martina Růžičku a Radka Bonka, nešel jsem úplně do neznáma.

Mluvil jste s některým z nich o svém příchodu do Třince?
S nimi ne. Bavil jsem se jen s agentem, který mi tady slíbil dobré podmínky.

Třinec je známý svou ofenzivní silou a často zapomíná na obranu. Těšíte se tedy na kupu práce, kterou jako obránce budete mít?
Snad klukům pomůžu. Já jsem z NHL zvyklý bránit více, takže si nemyslím, že bych měl mít nějaké velké problémy.

Třinec se netajil tím, že potřebuje kvalitního obránce. Teď přichází finalista Stanley cupu. Těšíte se na tlak, který na vaší osobu určitě bude vyvíjen?
Já se na to těším. Je to pro mě další výzva. Extraligu jsem ještě nehrál. Uvidíme jak to bude po taktické stránce, možná se chvíli budu rozkoukávat.

Co od extraligy očekáváte?
Bude to trošku více technický hokej, než v zámoří. Tam se lítá nahoru-dolů a bouchá se to o mantinely. Tady jsou trochu techničtější hráči.

Berete přestup do Třince i jako pozvánku do reprezentace?
Já doufám, že jo. Doufám, že když budu podávat dobré výkony, že mě pan Hadamczik pozve. Třinec pro mě není rozhodně žádná stopka a já se těším, že si tady zahraju kvalitní hokej.