Třinec mi přirostl k srdci, hlásí Bryan McGregor

20.02.2014 · Martin Stebel
Středeční utkání Ocelářů s Fehérvárem nabídlo jeden zajímavý příběh. Ten napsal kanadský útočník Bryan McGregor, který se po dvou rocích vrátil do důvěrně známého prostředí. V dresu s ocelovým drakem totiž prožil dvě sezony a v dubnu 2011 spolu se svými parťáky dokonce pozvedl nad hlavu mistrovský pohár.

Byl to značně nostalgický návrat. Po konci přátelského utkání, v době kdy už fehérvarští hokejisté dávno stěhovali kompletní výzbroj do svého autobusu, Bryan ještě rozverně debatoval s bývalými spoluhráči u domácí kabiny. Přesto si našel pár minut a ochotně odpovídal: "Byl to dobrý zápas, hrálo se ve slušném tempu. Třinec nás přehrál, ale nepodali jsme tady špatný výkon. Měli jsme pár brejkových situací, taky já jsem mohl skórovat, ale musím říct, že herní kvalita byla na straně Třince."

V aktuální sezoně se 29letý útočník skutečně hodně nacestoval. Nejprve působil v kazachstánském týmu Beibarys Atyrau, poté získal angažmá v dánské lize, kde hájil barvy Rungstedu. Začátkem ledna přijal nabídku z maďarského Székesféherváru: "Jsem tady zatím spokojený, vše funguje podle představ. EBEL liga je kvalitní soutěž, kde hraje spousta hráčů ze zámoří. Zvykl jsem si rovněž na město, které je opravdu krásné. Je tam hodně památek a historických budov, což mám velmi rád. Život v Maďarsku se mi opravdu líbí."

Bryan McGregor znovu na ploše Werk arény. foto: Lukáš Filipec

Během dvou let strávených ve Slezsku si Bryan získal nemalou popularitu především u ženské části publika. Pro vdavekchtivé fanynky však nemáme pozitivní zprávy - hokejista s pověstí nenapravitelného playboye v minulém roce vstoupil "do chomoutu": "Je to pravda, oženil jsem se. Svatba byla docela veliká, mezi pozvanými hosty byl například Peter Hamerlík. Jsem teď v osobním životě opravdu šťastný!"

Pod Javorovým absolvoval 102 zápasů s bilancí 14 gólů a 7 asistencí. Z jeho slov a gest bylo zcela patrné, že k Třinci má stále velice blízký a vřelý vztah. Při otázce ohledně zdejšího angažmá očividně zjihne, mluví pomalu a je dojatý: "Byly to nejlepší roky mé kariéry, na Třinec mám jen ty nejlepší vzpomínky. Tento klub mi opravdu přirostl k srdci. Nikde jinde jsem nezažil tak perfektní a profesionální přístup k hráčům. Mám na mysli nejen super kolektiv, ale příjemnou atmosféru, kterou tvoří realizační tým. Stále cítím, že Třinec je tak trochu můj domov, je to moje rodina!"