Třinec - Litvínov: Souboj prvního s druhým ve WERK ARENĚ!

25.10.2014 · Daniel Ježek, Michal Samiec
V šestnáctém kole se Oceláři opět představí na domácím stadionu, soupeřem jim bude aktuálně druhý tým tabulky - HC Verva Litvínov. Utkání startuje od nedělních 18:20, přímým přenosem jej vysílá stanice ČT Sport. Vy si ale tento duel nenechte ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem nedělního utkání s Litvínovem je společnost Elsto, a.s.

HC Verva Litvínov

Severočeši měli velkolepý vstup do sezóny, v úvodních osmi kolech letošního ročníku svěřenci trenéra Radima Rulíka ztratili jen dva body. Poprvé příchuť prohry pak Verva poznala až v devátém kole, když nestačila na liberecké Bílé Tygry. V dalších pěti zápasech pak Litvínov dvakrát prohrál, momentálně ale drží sérii dvou výher. Naposledy doma hubeným výsledkem 1:0 porazil Plzeň.

Litvínov se do osmého kola držel na špici tabulky, právě v tomto kole je na čele extraligového pelotonu vystřídali Oceláři, kteří na Vervu mají náskok čtyř bodů. Severočeši ale mají jeden zápas k dobru. "První čtvrtina? Ještě jsme jí nedohráli, chybí nám jeden zápas na Slavii, ale získali jsme v ní už 28 bodů. To je jako sen, mnohem víc, než jsme mohli čekat. Ale je to pořád jen začátek. Dobrý, samozřejmě," řekl po výhře s Plzní kouč Rulík.

Verva se po celou sezónu může opřít o spolehlivě chytajícího Pavla Francouze. Litvínovský gólman zatím odchytal všechny zápasy, ze čtrnácti klání, které Verva sehrála, jedenáct dotáhl do vítězného konce, připsal si tři čistá konta a s 94,58% úspěšnosti zásahů je druhý v pořadí. Litvínovskou produktivitu pak táhne František Lukeš, který zatím nasbíral 16 bodů (8+8). Na záda mu pak dýchá Martin Ručinský, jenž na kontě má čtrnáct kanadských bodů.

Poslední zápas Litvínova:
24. října: HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Piroš (Šrámek).

Sestava Litvínova v posledním zápase:  Francouz – Kubát, Chaloupka – Šlégr, Pavlík – Zeman, Sklenička – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – Šrámek, Piroš, Gerhát – Písařík, Smolka, Jurčík. Připraveni Soukup a Kokeš.

Nedělní duel přinese souboj dvou nejlepších brankářů extraligy. Na litvínovské straně barikády bude stát Pavel Francouz, který zatím odchytal všech čtrnáct zápasů svého týmu. FOTO: www.hokej-litvinov.cz.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři se po výhře s Pardubicemi přesunuli do Olomouce, kde se postavili místním Kohoutům. Slezané po celou dobu zápasu tahali za kratší konec, dvakrát dotahovali dvoubrankové manko. Hráčům s dráčkem na prsou se nakonec povedlo dotáhnout utkání do prodloužení, v něm ale o výhře Olomouce svým druhým gólem v utkání rozhodl Hrňa. V tabulce si Oceláři přilepšili na třicet pět bodů a stále drží vedoucí pozici.

"Bylo to dobré utkání, od začátku se dohrávaly souboje a mi se přesně takové zápasy líbí. Když mi někdo dá tělo, tak mě to zdravě naštve, hraje se mi pak lépe a také divákům se to líbí více. Padaly navíc krásné góly," řekl pro hokej.cz Marek Trončinský.

"Vždycky chceme vyhrát za tři body, ale když už to bylo asi pět minut před koncem 4:2, tak bod asi bereme. Jen nás dost mrzí to vyloučení ze závěru zápasu," pokračuje třinecký obránce. V neděli Oceláře čeká další nelehký úkol. Na jejich led přijede litvínovská Verva, WERK ARENA tak opět uvidí souboj lídra s druhým týmem tabulky. Zápas startuje od 18:20, přijďte Oceláře podpořit!

Poslední zápas Ocelářů:
24. října: HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 5:4 pp (2:0, 0:2, 2:2 – 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Houdek (Buc, Patera), 16. Laš (Herman, Houdek), 41. Cibák (Marosz, Rác), 48. Hrňa (Herman, Laš), 62. Hrňa (Rác) – 32. Žejdl (Roth, Trončinský), 39. Plíhal (Polanský, Irgl), 55. Trončinský (Žejdl, Rákos), 60. Roth (Trončinský, Rákos).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (od 61. min Hrubec) – Klesla, Roth, Galvas, Doudera, Linhart, Nosek, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský, Chmielewski – Rákos, Žejdl, Orsava – Cienciala, Růžička, Kindl.

Oceláři pak ve svém týmu mají aktuálně nejlepšího brankáře ligy - Šimona Hrubce. Gólman Ocelářů svou procentuální úspěšnost zásahů drží nad hranicí 95%, průměr inkasovaných branek u něj pak činí 1.06 gólů na zápas.

Poslední vzájemný zápas

Duel třetího kola, hraný na Zimním stadionu Ivana Hlinky, byl zatím posledním měřením sil obou soupeřů. Zápasu dlouho chybělo koření v podobě vstřelených branek, po čtyřiceti minutách na ukazateli svítilo stejné skóre, jako při úvodním buly. V závěrečné dvacetiminutovce si Oceláři zásluhou tref Polanského a Orsavy vyprodukovali dvoubrankové vedení, domácí Verva ale jej dokázala srovnat a v penaltovém rozstřelu si na svou stranu vzít druhý bod.

16. září: HC Verva Litvínov – HC Oceláři Třinec 3:2 sn (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 51. Sklenička (Piroš, Majdan), 53. Jánský (Lukeš), rozh. náj. Hanzl – 42. Polanský (Irgl), 50. Orsava.

O zápase

Hrací den: 16. kolo základní části Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 26. října 2014, 18:20
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec