Trenérská škatulata. Hlavního kouče mění junioři i starší dorost

25.10.2016 · Martina Sikorová
Václav Varaďa v loňském ročníku dovedl juniorku Ocelářů k historicky prvnímu mistrovskému titulu a po úspěšné sezóně byl jmenován trenérem české osmnáctky. Skloubit klubové a reprezentační povinnosti s rodinou je obtížné a proto se čtyřicetiletý trenér rozhodl ukončit své působení na střídačce juniorského celku.

U Ocelářů ale bude úspěšný trenér pokračovat. Nově bude mít Václav Varaďa na starost individuální dovednosti útočníků naší Akademie. Tým loňského mistra DHL extraligy převzal kouč staršího dorostu Vlastimil Wojnar, jenž juniory trénoval na začátku předchozí sezóny a spolu s ním se přesunul i asistent Jozef Daňo. Vlastimil Wojnar zároveň přebírá také funkci šéftrenéra třinecké Akademie.

Roman Šimíček na střídačce páté třídy

Ke změně trenérů tedy pochopitelně dochází i u druhé nejstarší mládežnické kategorie. Aktuálního lídra skupiny Východ nově povede Roman Šimíček. Bývalý vítkovický útočník a také mistr světa z roku 1999 přišel do Třince před letošní sezónou a v rozehraném ročníku vedl pátou třídu Ocelářů. Během své trenérské kariéry působil čtyřiačtyřicetiletý kouč mimo Vítkovic také na střídačce slovenských Košic nebo Skalice. Jeho asistentem u staršího dorostu bude Aleš Mach.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno