Trenér juniorky Wojnar: Věřím, že s podporou fanoušků můžeme finále vyhrát!

26.03.2017 · Martina Sikorová
Finále juniorské extraligy je za dveřmi. Už jen dny zbývají do startu poslední série letošní sezóny. Třinečtí junioři proti Plzni začnou na domácím ledě, úvodní bitvy jsou ve WERK ARENĚ na programu ve středu a čtvrtek v 17:00. Co vzkazuje třineckým fanouškům trenér juniorského týmu, Vlastimil Wojnar?

Mohl byste přiblížit cestu juniorů vyřazovacími boji až do finále?

„Do play-off jsme se chtěli dostat z prvního místa. Do posledního kola nebylo jisté, jestli se nám to povede, protože jsme hráli se Spartou a potřebovali jsme k jistotě prvního místa získat dva body. V Praze jsme nakonec zvítězili 4:2 a zajistili si tak první místo po základní části, což se povedlo v historii třinecké juniorky vůbec poprvé.

V prvním kole jsme dostali Zlín a musím říct, že to byl z adeptů, kteří bojovali o osmé místo, nejtěžší možný soupeř. První zápas, ve kterém jsme po první třetině vedli 2:0, jsme nakonec hlavně díky naší nedisciplinovanosti a také chybným výrokům rozhodčích nezvládli a prohráli 4:6. Do druhého jsme šli s tím, že pokud se vyvarujeme zbytečných faulů, tak herně na ně máme a musíme je porazit, což se nám nakonec také povedlo.

Do Zlína jsme tedy odjížděli za stavu 1:1 a věřili jsme, že tam minimálně jeden zápas vyhrajeme, což se taky povedlo a třetí zápas jsme ovládli v poměru 5:2. Ve čtvrtém jsme ještě chvíli před koncem vedli, ale nakonec jsme prohráli na samostatné nájezdy. Páté utkání v Třinci jsme vyhráli jednoznačně 5:2, stejně tak šesté ve Zlíně a sérii jsme ukončili. Musím ale říct, že Zlín byl hodně nepříjemný a bojoval za každého stavu až do úplného konce.

V semifinále nás čekaly České Budějovice, které jsme vyřadili 3:0 na zápasy při skóre 12:2. Ne nadarmo se říká, že čtvrtfinále je nejtěžší, semifinále lehčí a finále už je otevřené.“

Kde vidíte největší sílu svého týmu?

„Všude. Od obou brankářů, přes obránce až po útočníky. Vyhráli jsme základní část. Měli jsme nejlepší využití přesilovek i ubráněných oslabení. Dostali jsme nejméně branek z celé ligy. Síla týmu je v celkovém pojetí a hlavně v tom, že fungují jako parta a to je nejdůležitější. Navíc to nejsou lidsky žádní pitomci. Vědí, co chtějí v hokeji dokázat a jdou si zatím. Musím říct, že je radost s tímto týmem pracovat.“

Ve finále narazíte na Plzeň. Co od tohoto soupeře očekáváte? V čem je jeho největší síla?

„Plzeň skončila v základní části o bod druhá a po nás hrají nejlepší hokej v republice. Jsou technicky velice vyspělí a hrají podobným stylem jako my. Hodně bruslí, napadají, prostě takový styl hry, jaký by se v této kategorii měl hrát. V základní části jsme ji dvakrát porazili, ale finále je zase něco jiného. Věřím však, že se na ně dobře připravíme a s podporou fanoušků tuhle sérii dovedeme do vítězného konce.“

Finále stejně jako ostatní série zahájíte na domácím ledě. Jak byste pozval fanoušky?

„Bylo by krásné, kdyby si do WERK ARENY našlo cestu co nejvíce fanoušků, ať už kvůli hráčům nebo i sobě samým, aby viděli juniorský hokej. Většina z nich ho asi viděla v televizi, když se hraje MS 20, ale naživo jen málokdo. Navíc naše áčko už letos dohrálo, takže je to ideální příležitost, jak si prodloužit fanouškovskou sezónu minimálně o dva kvalitní zápasy.“

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary