Tiskovka kapitánů Irgla a Výtiska před jubilejním derby

29.11.2016 · Tisková zpráva
V centru Relax Vratimov se při příležitosti jubilejního stého derby v hokejové extralize mezi OCELÁŘI Třinec a VÍTKOVICE RIDERA uskutečnila v pondělí krátká tisková konference a poté autogramiáda kapitánů obou týmů – Zbyňka Irgla a Jana Výtiska. Oba kapitáni odpovídali na dotazy ohledně v současnosti největšího českého hokejového derby. Od 17:00 se na neutrální půdě uskutečnila pětačtyřicetiminutová autogramiáda vynikajících hokejistů.

Zbyněk Irgl se na derby těší, ale upozornil, že zápas je specifický spíše pro média než pro hokejisty. "Ti chtějí pokaždé vyhrát a je jedno, proti komu nastupujete," usmál se Irgl. "V úterý se už začneme připravovat na Třinec. Je to lídr extraligy, ale věřím, že zabojujeme a něco na jejich ledě uhrajeme," sdělil kapitán Vítkovic.

Samotný zápas se uskuteční v pátek 2. prosince v Třinci od 17:00 a bude to oslava hokeje jak na ledě, tak v hledišti. Oba kapitáni předpovídají ostrou bitvu. Tipovat výsledek si ale oba netroufli.

Vůbec první – historické - extraligové derby se uskutečnilo 13. října 1995 ve Vítkovicích. Snad nejsledovanější byla derby mezi Oceláři a Vítkovicemi v sezoně 2010/2011, kdy oba týmy ve finále bojovaly o mistrovský titul, a před vyprodanými tribunami zvítězili Oceláři 4:1 na zápasy.

Derby mezi Oceláři a Vítkovicemi bývají vždy velmi napjatá. Vedení obou klubů i samotní hráči věří, že při jubilejním zápase fanoušci budou fandit ze všech sil a chovat se tak, aby bylo utkání oslavou hokeje a reklamou celého kraje.

HC Motor České Budějovice