Střelec Růžička: Góly posílí sebevědomí!

30.01.2018 · Martin Stebel, Dominik Jakubec
Duel letošních semifinalistů hokejové Ligy mistrů přinesl jednoznačnou výhru Ocelářů a to i navzdory faktu, že střelecká iniciativa byla převážně na straně libereckých hráčů. Dvěma góly se pod Ještědem připomenul spolehlivý kanonýr MARTIN RŮŽIČKA, který tak letos v rámci Tipsport extraligy zaznamenal už 26 přesných zásahů.

Výhra s čistým kontem na ledě Liberce, který měl před dneškem výbornou formu, to asi těší dvojnásobně, že?

Věděli jsme o dlouhé sérii výher Liberce, příprava byla proto důkladná. Bylo to složité, protože Liberec v poslední době doma nedostával moc gólů a výborně jim chytá Roman Will. Už v první třetině jsme měli dostatek šancí ke vstřelení druhého gólu. Domácí nás poté zatlačili, ale znovu musím chválit Šimona, který předvedl skvělou práci. 4:0 je přesvědčivý výsledek, ale vůbec to tady nebylo jednoduché.

V předchozích čtyřech zápasech jsi neskóroval, dnes hned dvakrát. To je zřejmě velká úleva...

Důležité bylo, že jsme vyhrávali, moje čísla nejsou tak podstatná. Pro každého hráče jsou ale góly potřebné pro sebevědomí.

Martin Růžička v Liberci převzal ocenění pro nejlepšího Oceláře utkání. Foto: Jiří Princ

Kdy se zápas lámal? Byla klíčem k úspěchu druhá část, kdy jste odolali velkému tlaku Tygrů?

Je pravda, že ve druhé třetině se to na nás valilo. Liberec hraje velmi aktivně, obrací hru rychle dopředu, všechno tlačí k brance, podržel nás ovšem gólman. Povedl se nám v přesilovce druhý gól, což byl takový hřebík do zad soupeře.

Týmy mezi druhým až pátým místem dělí poměrně malý rozdíl. Co říkáš na aktuální tabulkové postavení?

Tabulka je dost nahuštěná, stačí třeba dvakrát po sobě prohrát a klesáte dolů. Pro diváky je to určitě zajímavé, pro týmy někdy trochu stresující. Těší nás, že jsme nahoře, snad to tak zůstane.

Prohlédněte si videozáběry nejdůležitějších okamžiků z úspěšného duelu Ocelářů na ledě Liberce ZDE