Start zápasové přípravy: Oceláře otestuje Olomouc

03.08.2016 · Martin Stebel
Třinecký hokejový fanda se dočkal, konečně může i uprostřed teplých letních dnů vyrazit podpořit své oblíbence. Ve čtvrtek 4. srpna přijede do WERK ARENY tým HC Olomouc. Přípravné utkání dvou týmů, které vyznávají červenobílé barvy, startuje v 17:00 hod.

HC OLOMOUC

Hanáci prožili velice povedenou sezonu 2015/16. Tým pod vedením kouče Zdeňka Venery se prezentoval spíš defenzivním pojetím hokeje, což možná pro oko náročného fandy není příliš líbivé, ovšem přineslo to pozitivní výsledky a vytoužený postup do čtvrtfinále play-off. Tam sice Moravané nestačili na Plzeň, ovšem celkové hodnocení sezony bylo v hanácké metropoli po zásluze ve výrazně kladném duchu.

Olomoucký kádr prošel oproti loňské sezoně poměrně značnou obměnou. V týmu už nepůsobí například gólman Vošvrda, obránce Valenta, kohoutí dres už neobléknou ani útočníci Kucharczyk, Buc či Vodný. V kolonce příchody však figurují docela interesantní jména. Brankář Falter či útočníci Ostřížek, Strapáč, Burian.

Vstup do letošního přípravného období byl pro Hanáky impozantní. Na ledě loňského účastníka extraligové baráže z Jihlavy zvítězili "tenisově" 6:0. Asistent trenéra Jan Tomajko však tento výsledek zcela správně nepřeceňuje: "Výsledkově jsme spokojeni, dali jsme šest gólů. Ale byl to první zápas v sezoně a z toho se nedá moc něco komentovat. Jsme rádi, že jsme vyhráli a že se noví hráči zapojili dobře. Doufáme, že to tak bude pokračovat a uvidíme, co přinese dalších devět přípravných zápasů".

Minulé přípravné utkání

Úterý 2. srpna: HC Dukla Jihlava - HC Olomouc 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 7. Knotek (Vyrůbalík), 39. Strapáč (Ostřížek), 49. Laš, 52. Knotek (Laš), 56. Ondrušek (Zeman), 58. Zeman.

Sestava HC Olomouc: Konrád – Beutl, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek, Škůrek, Klvaňa – Protasenja, Knotek, Laš – Rác, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Holec – Zeman, Matai, Jergl.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Loňská nedobrá sezona je dávno zapomenuta, nyní se už zraky všech pod Javorovým upírají především směrem do budoucna. Hráči, realizační tým, vedení i fanoušci pevně doufají, že extraligový ročník 2016/17 přinese Ocelářům mnohem víc radostnějších okamžiků a Slezané budou prezentovat atraktivní hru. Silným argumentem, který tuto smělou myšlenku dokáže racionálně podpořit, je posílení hráčského kádru o několik světem protřelých borců.

Soupiska třineckých Ocelářů je v těchto dnech opravdu široká, a to i navzdory faktu, že osmička hráčů na konci minulého týdne posílila partnerský Frýdek-Místek. Jaká bude přesná sestava pro první přípravné klání? To je v tento okamžik poněkud nesnadné prognózovat.

Definitivně se rozhodne zřejmě až po zítřejším dopoledním tréninku. Na téma hanáckého soka se vyjádřil kouč Vladimír Kýhos: "Pravděpodobně se s Olomoucí domluvíme, jak k tomu přistoupíme, jestli dáme ve čtvrtek šanci všem našim hráčům nebo jen některým. Ještě si tedy musíme se Zdeňkem Venerou promluvit, v jakých sestavách by obě mužstva mohla hrát."

O zápase:

Hrací den: 4. srpna 2016
Termín utkání: 17:00 hod.
Místo utkání: WERK ARENA, Frýdecká 850, Třinec.
Onlajn přenos: onlajny.com

Informujeme, že všichni majitelé permanentních vstupenek (nejen s play-off) na sezonu 2016/17 mají vstup na přípravné utkání Ocelářů proti Olomouci volný. Pro ostatní diváky činí vstupné 50 Kč. Zveme.