Starší dorost zvládl dramatickou bitvu se Vsetínem!

07.10.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Oceláři proti svému soupeři nastoupili aktivně, přesto to ale byli oni, kdo po úvodní části ztrácel. Ve druhé části se sice třineckým mladíkům podařilo otočit průběh zápasu na svou stranu, Vsetín ale srovnal a odpověď našel také na trefu Rybnikára ze sedmačtyřicáté minuty. V čase 49:41 se ale prosadil domácí kapitán Marek Havránek a poprvé v sezóně si starší dorostenci připsali druhé vítězství v řadě.
10.kolo, sobota 7.10.2017
Vsetín
5:4
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:1, 3:1, 2:2  Branky a nahrávky: 28. Indrst (P. Adámek, Rybnikár), 31. Krč (Geidl, Matěj), 33. Rybnikár (Indrst), 47. Rybnikár (Plandor, Indrst), 50. Havránek (Čmiel) – 7. Půček (Jenáček, Ondračka), 37. Půček (Matiaško), 41. Matiaško (Půček), 47. Klímek (Matiaško). Rozhodčí: Klapetek - Gančarčík, Kořístka. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 75. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Ochman – Weber, S. Radzienciak, F. Cienciala, Šulák, P. Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor
Chrástecký – Mikulenčák, Ondračka, Lukačka, Kožený, Floriš – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Jenáček, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický, Lašák

Třinečtí mladíci vlétli do souboje se Vsetínem aktivně a už po necelé minutě hry si vytvořili první šanci. V dobré příležitosti se ocitl Matěj, který ale z mezikruží Chrásteckého nepřekonal. Hosté v celém utkání hrozili zejména z brejkových situací a velmi brzy musel zasahovat také Ochman, se zakončením Matiaška z přečíslení dva na jednoho si ovšem poradil bez větších obtíží.

Následně došlo po faulech Miklera a Pernického ke hře čtyři na čtyři a padla také úvodní trefa utkání, když se po přihrávce Jenáčka trefil z přečíslení Roman Půček. Oceláři byli i po inkasovaném gólu nadále aktivnějším týmem a svého soupeře dokázali zamknout v pásmu, překonat tuhou defenzívu soupeře se jim ale v první části nepovedlo.

V osmadvacáté minutě už se třinečtí hráči prvního gólu dočkali. Čmiel sice nejprve tečoval puk před odkrytou klecí jen do ochranné sítě, vzápětí se ale z menšího závaru prosadil Filip Indrst a bylo srovnáno. O chvíli později už Oceláři vedli. Geidl v přečíslení dva na jednoho našel Tomáše Krče a ten přesnou střelou otočil skóre ve prospěch Třince.

Krátce nato bylo na domácí střídačce ještě veseleji, když Indrst zpoza branky našel Ondreje Rybnikára a útočník s pětadvacítkou na dresu nezaváhal. Následně hráli Oceláři v pěti proti čtyřem, využít přesilovou hru se jim ale nepodařilo a navíc inkasovali. Matiaško ujel do brejku a byl faulován, přesto stačil přihrát Romanu Půčkovi a autor první branky hostů se nemýlil.

V čase 40:09 už na světelné tabuli svítilo skóre 3:3, když se povedenou střelou z prostoru mezi kruhy trefil pod horní tyč Michal Matiaško. Domácí si vzápětí vzali svůj náskok zpět, když se rovněž z mezikruží prosadil Ondrej Rybnikár. Vedení ale Třinci vydrželo jen necelých třicet sekund. Hosté ujeli do rychlého protiútoku a Daniel Klímek opět srovnal skóre.

V čase 49:41 padla poslední branka tohoto utkání. Třinecký kapitán Marek Havránek se dostal ke střele z pravé strany, překvapil Chrásteckého a zařídil svému týmu vedení 5:4. Hosté mohli srovnat po rychlém objetí branky, prostor u pravé tyče ale utěsnil obránce Michálek a zachránil svůj tým. Hostující trenéři následně sáhli ke hře bez brankáře, vyrovnat už se ovšem Vsetínu nepodařilo a všechny body zůstaly Ocelářům.