Starší dorost proti Pirátům propadl

06.01.2018 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Utkání proti Chomutovu přitom začalo pro svěřence trenéra Muchy nadějně. V úvodní části se jako jediný prosadil Nico Geidl a po dvaceti minutách Oceláři drželi těsný náskok. Další góly už ale třinečtí mladíci nepřidali a sami naopak šestkrát inkasovali.
B10, pátek 5.1.2018
Chomutov
1:6
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 0:3, 0:3  Branky a nahrávky: 15. Geidl (Matěj, Čmiel) – 28. Veselý (Koláček), 30. Lobodowski (Pech), 39. Seemann (Matějka), 45. Koláček (Veselý, Gut), 45. Mežnar (Štochl), 48. Veselý (Gut, Váchal). Rozhodčí: Čahoj – Marek, Stonavský. Vyloučení: 8:10, navíc Lobodowski (CHM) 10 minut osobní trest za zásah do oblasti hlavy a krku a za faul Váchala (CHM) nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:41. Průběh utkání: 1:0, 1:6.
Ochman (45. Kučera) – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Krč, Matěj, Indrst, Geidl, Zoubek, Stebel, Čmiel, Plandor
Skokan – Rudy, Seemann, Zeman, Matějka, Beneš, Váchal, Jarý, Štochl – Veselý, Černý, Vjačka, Prokop, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Brandner

Páteční utkání odstartovalo v rychlém tempu, oba soupeře ale trápila přesnost v zakončení. První větší šance patřila dorážejícímu Plandorovi, u pravé tyče ale domácí útočník nenašel mezírku v postoji pozorného Skokana. Piráti zahrozili hned vzápětí a Mežnar málem zasunul kotouč do odkryté části klece.

Ve třinácté minutě do brejku ujel hostující Mežnar, dobrou obrannou práci ovšem odvedl Michálek a zastavil rodící se nebezpečí. V čase 14:48 už se hrstka diváků první trefy dočkala. Oceláři si v přesilové hře vytvořili slušný závar a pod horní tyč zvedl kotouč Nico Geidl a stanovil skóre po první třetině na 1:0.

O svůj náskok ale Oceláři ve druhé části přišli. Po přihrávce Koláčka zakončil přesně Jakub Veselý a srovnal skóre. Krátce nato si Piráti zahráli přesilovou hru a podařilo se jim otočit průběh zápasu na svou stranu. Z levého kruhu vypálil Peter Lobodowski a tvrdou ranou překonal Ochmana.

Oceláři mohli vyrovnat po dalším závaru a nechybělo moc, aby si po nahození Indrsta srazil Skokan puk do vlastní sítě. Nedáš? Dostaneš. Na levý kruh dostal o chvíli později nabito Vít Seemann a prudkou střelou našel mezírku v postoji domácího gólmana. Třinečtí mohli kontrovat z nařízeného trestného střílení, Plandor ale na hostujícího gólmana nevyzrál.

Na začátku třetí části si Skokan vybral další slušnou porci štěstí. Po ráně Michálka se puk od zadního mantinelu odrazil před odkrytou branku a nechybělo moc, aby si jej hostující hráči srazili do vlastní sítě. V pětačtyřicáté minutě už se skóre na světelné tabuli měnilo a to hned dvakrát.

Jako první se střelou z mezikruží prosadil Josef Koláček a jen o chvíli později už Piráti zvedali ruce nad hlavy znovu. Z brejku se do listiny střelců zapsal také Eric Mežnar a vyhnal Ochmana na střídačku. Ani Kučera ovšem čisté konto dlouho neudržel a po střele Jakuba Veselého kapitulovali Oceláři pošesté.