Soupeře Ocelářů pro nový ročník Ligy mistrů poznáme 13. května

29.04.2015 · Martin Stebel
Champions Hockey League - konfrontace evropských hokejových týmů, bude mít od nové sezony poněkud jiný formát. Počet mužstev se zvýšil o čtyři na současných osmačtyřicet. Jednotlivé kluby budou nově rozděleny do šestnácti tříčlenných skupin. Losování proběhne 13. května během světového šampionátu v Praze a Ostravě.

Korekce nastala rovněž v systému play-off. Do vyřazovacích bojů nyní postupují první dva z každé skupiny, celkově tedy 32 týmů. Ty spolu změří síly v šestnáctifinále, vítězové postupují do osmifinále. Všechna kola kromě finále, které se bude hrát pouze na jeden zápas, se hrají dvojzápasovým systémem doma – venku. Vicemistr Tipsport extraligy - HC Oceláři Třinec, byl umístěn v prvním losovacím koši - kompletní přehled ZDE

"Tato změna formátu soutěže má za cíl zatraktivnit Champions Hockey League pro fanoušky. Play-off proto začne dříve a odehraje se v něm více zápasů. Champions Hockey League chce pokračovat ve své misi podporovat klubový hokej v Evropě rozšířením a pozváním klubů mimo šest zakládajících lig. Výsledky v základních skupinách uplynulé sezony nám napověděly, že i v netradičních hokejových zemích dřímá skrytý potenciál“ sdělil Anders Ternbom, předseda CHL.

"Trochu mě mrzí, že jsme nezachytili ten trend a nestali se zakládajícím klubem. Máme však ambici CHL pravidelně hrát. Mužstvo skládáme tak, abychom byli schopni důstojně odehrát extraligu i Ligu mistrů. Je to pro nás výborná konfrontace. Chtěli bychom, aby se v Třinci hrál začátek soutěže," řekl během středeční tiskové konference v Praze viceprezident HC Oceláři Třinec, Ing. Jan Czudek.

Účastníci Champions Hockey League 2015/2016:

26 zakládajících klubů s licencí A (šest klubů z Finska a Švédska, čtyři kluby z České republiky, Německa a Švýcarska a dva kluby z Rakouska).

12 klubů s licencí B (vítězové ligy a vítězové základní části) ze šesti zakládajících zemí (Rakousko, Česká republika, Finsko, Německo, Švédsko, Švýcarsko).

10 klubů s licencí C tzn. divokou kartou z dalších evropských lig.

Švédsko (8)

Luleå Hockey - vítěz CHL 2014/15, Växjo Lakers, Djurgården Stockholm, Färjestad Karlstad, Frölunda Götheborg, HV71, Linköping HC, Skelleftea AIK.

Finsko (8)

Kärpät Oulu, Tappara Tampere, IFK Helsinki, JYP Jyväskylä, KalPa Kuopio, TPS Turku, Lukko Rauma, Espoo Blues.

Česká republika (6)

HC Verva Litvínov, HC OCELÁŘI TŘINEC, HC Sparta Praha, HC Vítkovice Steel, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, Bílí Tygři Liberec.

Německo (6)

Adler Mannheim, Eisbären Berlin, ERC Ingolstadt, Krefeld Pinguine, Red Bull München, Düsseldorfer EG.

Švýcarsko (6)

EV Zug, Fribourg-Gottéron, SC Bern, ZSC Lions Zürich, HC Davos, Genève-Servette HC.

Rakousko (4)

Red Bull Salzburg, Vienna Capitals, Black Wings Linz, KAC Klagenfurt.

Francie (2)

Les Rapaces de Gap, Brûleurs de Loups de Grenoble.

Norsko (2)

Stavanger Oilers, Storhamar Hamar.

Slovensko (2)

HC Košice, HK Nitra.

Velká Británie (2)

Sheffield Steelers, Braehead Clan.

Bělorusko (1)

Něman Grodno.