Snad se brzy vrátím na led, doufá Radim Matuš

29.09.2014 · Martin Stebel
Během pátečního utkání Ocelářů proti Plzni utrpěl třinecký útočník Radim Matuš po zákroku Jakuba Jeřábka otřes mozku. Obránce Západočechů, který se podle záběrů z videa odrazil a došlo ke zřejmému kontaktu jeho paže s hlavou protihráče, byl po dvou dnech disciplinární komisí extraligy potrestán zastavením činnosti na čtyři soutěžní duely.

Radime, vybavuješ si alespoň v obrysech, co se vlastně toho večera stalo?

Moc si toho opravdu nepamatuji. Maximálně si vzpomínám, že bylo nějaké rozbruslení, připravoval jsem se normálně na zápas. Prý uběhly zhruba jen tři minuty, byl jsem na ledě asi dvě nebo tři střídání. Mlhavě si vybavuji akorát okamžik, kdy mě nakládali do sanitky. Potom jsem se najednou objevil v nemocnici, proběhlo nějaké vyšetření, strávil jsem tam noc. Přijeli za mnou taky rodiče a přítelkyně.

Těsně po faulu Jakuba Jeřábka. foto Marian Ježowicz

Našel jsi v sobě psychickou sílu, shlédnout inkriminovaný zákrok na videu?

Táta mi nejprve četl nějaký novinový článek, abych si udělal přibližnou představu, jak se to všechno seběhlo. Už jsem ten zákrok měl možnost vidět na videu, nevypadalo to moc hezky.

Jakub Jeřábek obdržel nejprve trest na dvě plus deset minut za vražení zezadu. Až dodatečně pro něj komise stanovila čtyřzápasovou stopku...

Jakubovi Jeřábkovi ten zákrok moc nevyčítám, nemyslím si, že v tom byl z jeho strany nějaký záměr. Prostě mě u mantinelu trefil, takové věci v hokeji občas vyplynou ze hry. Prý se mi hned po zápase omlouval, já to ale nemohl vnímat, byl jsem bohužel úplně "vypnutý", proto dodatečně jeho omluvu přijímám.

Otřesený Radim Matuš opouští hrací plochu v doprovodu Marka Trončinského a maséra Dudy. foto Marian Ježowicz

Jaká jsou po této nepříjemné zkušenosti doporučení lékařů ohledně rekonvalescence?

Lékařka týmu paní Ondruchová mi doporučila týden absolutního klidu. V podstatě jen ležím, odpočívám. Těžko odhadovat, jak se to bude dále vyvíjet. Bylo mi řečeno, že po otřesu mozku je doba léčby individuální, vše bude záležet na dalším vyšetření. Momentálně jsem v domácím léčení, vzorně o mě pečuje přítelkyně, za což ji moc děkuji. Věřím, že brzy začnu trénovat a vrátím se na led!

HC Motor České Budějovice