Šlágr před pauzou! Oceláři hrají na ledě třetí Vervy!

10.12.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v příštím týdnu bude mít volno, v neděli ale čtrnáctku týmů čeká ještě jedno kolo. Vedoucí Oceláři se představí na ledě třetího Litvínova, Zimní stadion Ivana Hlinky tak zcela jistě bude svědkem zajímavé bitvy. Utkání startuje v 15:30, získají Oceláři další body do tabulky?

HC Verva Litvínov

Verva neměla úplně ideální vstup do sezóny, v sedmi duelech čtyřikrát prohrála. Žlutočerní se ale poté rozjeli, v dalších dvaadvaceti kolech zvítězili hned osmnáctkrát. To týmu trenéra Radima Rulíka umožnilo posun na přední příčky tabulky. Litvínov má na kontě padesát pět bodů a je třetí. Oproti Ocelářům ale sehrál o jeden duel více. Naposledy Verva na svém ledě udolala Zlín v poměru 2:1 a zapsala tak dvanáctou domácí výhru v řadě.

“První část z naší strany nebyla ideální. Ve druhé třetině se nám povedl vstup. I když jsme pak dostali branku, tak jsme měli dost šancí na zvrat. Třetí třetina byla urputná, v závěru jsme měli i štěstí, ale jsme rádi, že jsme vyhráli. Jinak souhlasím s kolegou, rozhodly přesilovky. My jsme dnes oslabení zvládli a v přesilovce rozhodli,“ řekl asistent trenéra Darek Stránský na téma posledního utkání.

”Pořád je před námi druhá půlka sezony, i když tabulka se zajímavě rozděluje. Na nějaké předčasné taktizování je ale hodně brzo. Musíme jít zápas od zápasu a uvidíme na konci. Musíme posbírat co nejvíce bodů, pak to sečteme a snad to dopadne,“ řekl Viktor Hübl pro hokej.cz.

Poslední zápas Litvínova:
9. prosince: HC Verva Litvínov – PSG Zlín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. V. Hübl (Kubát), 44. Sørvik (Pavelka) – 30. Šťastný (Marušák).

Sestava Litvínova v posledním zápase: Janus – Kubát, Gula, Sørvik, Pavelka, Sklenička, Pavlík, Kokeš – Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Hořava, Šimeček, Trávníček – Dufek, Válek, Jurčík.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři si poslední kolo na ledě Plzně předehráli již ve čtvrtek, předehrávka byla vítězná. Utkání nabídlo jedinou trefu, tu obstaral Rostislav Marosz. Sedmé čisté konto vychytal Šimon Hrubec. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy se třemi body, a zaváháním Liberce, vrátili do čela extraligové tabulky, na prvním místě Slezané mají dvoubodový náskok.

“Předně musím pochválit celý tým za koncentrovaný výkon. Opravdu jsme to dozadu odehráli parádně a domácím nedovolili vstřelit gól. Ve třetí třetině se nám pak podařilo odskočit, udržet to. Za tři body jsme velmi rádi,“ zhodnotil čtvrteční klání René Mucha.

“V této chvíli jsou důležité body a to, jak se jich dosáhlo, není moc podstatné. Svou roli určitě hraje i štěstí, ale tomu se může jít naproti pokorou a týmovým výsledkem,“ řekl Šimon Hrubec. Hráče s drakem na hrudi před přestávkou čeká těžký duel na ledě třetí Vervy. Tým zůstal po čtvrtečním utkání v Plzni, v pátek večer se přesunul do Litvínova. Zvítězí Oceláři ve šlágru devětadvacátého kola?

Poslední zápas Ocelářů:
8. prosince: HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 57. Marosz (Petružálek).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, Hrabal, Krajíček, M. Doudera, Nosek, Bartko – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – J. Sýkora, Špirko, Martin Růžička.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se nedělní soupeři utkali v rámci šestnáctého kola v třinecké WERK ARENĚ. Vyrovnaný duel v té době vedoucích Ocelářů a čtvrtého Litvínova v základní hrací době nabídl čtyři trefy, po dvou na obou stranách. Rozhodnout tak muselo prodloužení, v něm druhý bod Vervě přisoudil Miloslav Hořava. Za Oceláře se prosadili Rastislav Špirko a Zbyněk Irgl.

28. října 2016: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 2:3 prodl. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1).
Branky a nahrávky: 14. Špirko (Hrabal, Irgl), 48. Irgl – 5. Válek (J. Doležal, F. Pavlík), 50. Stříbrný (Lukeš).

Bilance doma: 14 zápasů, 6-6-0-2, skóre 38:25, 30 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 7 výher (2 v prodl.) – 3 prohry, skóre 19:21, 19 bodů
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: František Lukeš 25 (11+14)
Nejlepší střelec: František Lukeš 11
Nejlepší nahrávač: František Lukeš 14
Nejproduktivnější obránce: Daniel Sørvik 12 (5+7)
Zblokované střely: Daniel Sørvik, Zbyněk Sklenička oba 34
Brankáři: Jaroslav Janus, 23 zápasů – 18 výher, 5 proher, úsp. 93,81 %, prům. 1,65 g/z, 4 SO
Michael Petrásek, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 91,18 %, prům. 3,00 g/z, 0 SO
Jaroslav Hübl, 4 zápasy – 3 výhry, 1 prohra, úsp. 86,41 %, prům. 3,47 g/z, 0 SO
Tomáš Halász, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 78,38 %, prům. 6,00 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Tomáš Frolo, Filip Pavlík, Miloslav Hořava, Rostislav Martynek

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 28 zápasů, 14-5-6-3, skóre 94:54, 58 bodů
Bilance venku: 13 zápasů, 7-1-4-1, skóre 39:25, 27 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 5 výher (2 v prodl.) – 5 proher (3 v prodl.), skóre 32:24, 16 bodů
Aktuální série: 3 výhry
Lídr kanadského bodování: Jakub Petružálek 24 (10+14)
Nejlepší střelec: Rostislav Marosz 12
Nejlepší nahrávač: Jakub Petružálek 14
Nejproduktivnější obránce: Tomáš Linhart, Vladimír Roth oba 13 (3+10)
Zblokované střely: Milan Doudera 33
Brankáři: Šimon Hrubec, 23 zápasů – 17 výher, 6 proher, úsp. 94,31 %, prům. 1,58 g/z, 7 SO
Peter Hamerlík, 5 zápasů – 2 výhry, 3 prohry, úsp. 91,56 %, prům. 2,48 g/z, 0 SO
Hrál v drese soupeře: Kamil Kreps (v mládeži), Jakub Petružálek

Trestná střílení a nájezdy

Bilance trestných střílení – hráč v poli: Rostislav Marosz 100 % (1 gól z 1)
Bilance trestných střílení – brankář: dosud nebylo nařízeno trestné střílení pro soupeře
Bilance nájezdů – hráč v poli: Ján Sýkora 50 % (1 proměněný ze 2)
Bilance nájezdů – brankář: Šimon Hrubec 67 % (12 chycených z 18)