Šimon Hrubec: Reprezentace? Splnění dětského snu!

30.10.2014 · Martin Stebel
Oceláři prožívají velmi povedený vstup do sezony a stále se vyhřívají na samotném vrcholku extraligové tabulky. Na úspěšné hře má nemalý podíl pevná defenziva na čele s gólmany. Šimon Hrubec díky své aktuální formě získal vůbec poprvé v kariéře pozvánku do národního výběru na blížící se finský Karjala cup.

Okamžitě po konci čtvrteční tréninkové jednotky se od spoluhráče Milana Doudery dozvěděl radostnou novinku, že reprezentační kouč Růžička projevil zájem hned o čtyři Oceláře: "Mám velkou radost nejen za sebe, ale moc mně těší, že jedou taky další kluci z Třince, protože si to plně zaslouží. Už teď se hrozně těším. Je to tak trochu splnění mého dětského snu. Už někdy v dorosteneckém věku jsem chtěl reprezentovat v mládežnických kategoriích, tam se mi to ale nikdy nepodařilo. Teď si na krátkou chvíli místo třineckého dráčka obléknu na hruď dres se lvíčkem (směje se). Těším se na jiný druh hokeje, bude to asi rychlejší."

V současné době kraluje ve všech nejsledovanějších gólmanských statistikách extraligy. Jeho průměr inkasovaných gólů se zastavil na hodnotě 1,23 - úspěšnost zákroků má 95,04%. Pochlubit se může už pěti čistými konty. Přesto zůstává jako obvykle skromný a tradičně chválí skvělou defenzivní práci svých parťáků: "Kluci hrají směrem dozadu opravdu výborně. Skvělým příkladem může být poslední zápas ve Vítkovicích, kde jsem sice vychytal nulu, ale má na tom zásluhu celý tým. I nějakých třicet vteřin před koncem, kdy už bylo de facto rozhodnuto, kluci padali do střel, nedávali domácím šanci na snížení. Jak trenéři, tak hráči jsme se potom v šatně shodli, že tohle byl letos jeden z nejpovedenějších zápasů, co se týče plnění taktiky a také co se týče obětavosti."

Oceláři dokázali bodově "loupit" na ledě regionálního soka, kde triumfovali po dvou předchozích porážkách s Olomoucí a Litvínovem: "Nikdo nemohl čekat, že vyhrajeme 52 kol za sebou. Prohry k hokeji patří, člověk by si potom tolik nevážil výher," říká 23letý reprezentační nováček a pokračuje na téma nedělního duelu, kdy červenobílí doma vyzvou liberecké Bílé Tygry: "Na nároďák teď ještě moc nemyslím, tohle budu nosit v hlavě až příští týden. Koncentrujeme se jen na Liberec, protože chceme další body, abychom udrželi první místo a měli z vlastní hry dobrý pocit!"