Setkání klubového vedení s médii

12.04.2017 · Daniel Ježek, Martin Stebel
V prostorech WERK ARENY se dnes konalo setkání zástupců klubového vedení Ocelářů a médii. Hlavními tématy bylo hodnocení uplynulé sezony a taky představení vizí a plánů pro nadcházející extraligový ročník. Nabízíme některé nejdůležitější myšlenky, které během středečního setkání zazněly.

Oceláři s příchodem nového kouče chtějí poněkud změnit kurz směřování klubu. Angažováním úspěšného mládežnického trenéra touží do svého týmu zapracovat mladší a perspektivní hráče. Základní kostru bude tvořit šest obránců a devět útočníků. "Čtvrtá lajna budou mladí hráči, kteří prošli Frýdkem-Místkem. Co máme hodnocení od jiných klubů, tak všichni se shodli na tom, že takhle má vypadat správná farma. Žádní čtyřicátníci, ale mladí hráči, kteří potřebují zkušenosti. Nastavili jsme teď taková pravidla, je to i představa Vency Varadi," přibližuje plány viceprezident klubu Ing. Jan Czudek.

Na jeho slova navázal sportovní manažer Jan Peterek: "Není to o tom, že mladí musí hrát čtvrtou lajnu, klidně mohou být v první, druhé pětce. Když na to budou mít výkonnost. A když se nebude dařit někomu z těch devíti, tak bude mít prostor ve Frýdku. Nejdříve budeme moci složení týmu komentovat po návratu Vency ze Slovenska, to znamená nejdříve za tři týdny."

Oceláři si druhým místem po základní části vybojovali právo účasti v příštím ročníku Champions Hockey League. Čelní představitelé klubu zpod Javorového berou tuto soutěž velice prestižně: "Liga mistrů rozhodně nemůže být vnímána jen jako příprava před začátkem sezony. Ekonomicky přínosné to pro kluby je až někdy od semifinále, nicméně je to kvalitní konfrontace nejlepších mužstev a naší společnou snahou musí být, aby tohle měření sil bylo vnímáno jako TOP evropská soutěž," konstatuje Jan Czudek.

Jan Peterek se vyjádřil na téma angažování nového hlavního trenéra: "Dlouhé roky se snažíme do týmu zakomponovat mladé hráče, ale nevedlo se nám to. Venca Varaďa prošel mládeží, zná kluky, třinecké prostředí. Něco tady dokázal, z toho důvodu byla volba jednoznačná. Je to kontrakt na tři roky, cesta je nastavená dlouhodoběji. Asistenti nejsou určení, Venca si je teprve bude vybírat. Jasno by mohlo být po konci mistrovství světa osmnáctek. Jestli bude i nadále působit u mládežnické reprezentace? To se uvidí, je to věc dalších jednání. Seděli jsme se Slávou Lenerem, my chceme, aby Venca v reprezentaci pokračoval. Bude to přínos jak pro něj, tak pro klub. Musí se ale udělat takový program, aby co nejméně zasahoval do chodu klubu."

V ocelářském týmu už nebude dále pokračovat Lukáš Jašek. Zájem klubu o jeho služby byl, přesto se mladý útočník rozhodl zvolit odlišnou kariérní cestu: "Měli jsme setkání s Lukášem, jeho otcem a taky agentem. Zkoušeli jsme ho přemluvit, aby zůstal, ale měl trochu jinou představu o své budoucnosti. Musíme to tedy respektovat," přiblížil jednání sportovní manažer a pokračoval na téma dalších změn v kádru: "Někteří smlouvy mají, s dalšími se budeme chtít domluvit, jiné trejdovat. Je tady pár stálých hráčů, můžeme říct klíčových. Každému hráči budeme chtít dát určitou roli, za kterou budou odpovídat."

Příkladem hráče, který naopak dostane v organizaci z WERK ARENY další šanci, je Martin Růžička. Extraligový rekordman, který se v letošní sezoně i kvůli zranění nepotkal s optimální formou. "Martin podepsal novou smlouvu. On má chuť bojovat za Oceláře a dokázat, že je platným hráčem. V play-off ta jeho chuť byla vidět, ale nepadalo mu to. Na podmínkách jsme se domlouvali jen snad půl hodiny. Snížil se rozpočet, takže se snížilo i jeho ohodnocení. On to akceptoval s tím, že chce dokázat, že bude platným hráčem."

Na přetřes logicky přišly i otázky, týkající se případného návratu Jiřího Polanského, jenž v průběhu sezony kvůli vnitřním sporům opustil kádr červenobílých: "Jirka teď má dovolenou, zatím jsme komunikovali jen telefonicky. V Oltenu o něj mají zájem, Jirka ale sám řekl, že prioritou pro něj jsou Oceláři. Je to věc dalšího jednání," sdělil přítomným žurnalistům Jan Peterek.