Repríza posledního finále: Oceláři jedou do Litvínova!

03.10.2015 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Hráči s dráčkem na hrudi v neděli zakončí třízápasový venkovní trip, od 17:30 se představí na ledě úřadujících mistrů. Souboj desátého týmu tabulky s devátým bude první reprízou posledního finále, ze kterého úspěšněji vyšel Litvínov. Duel startuje v 17:30, prolomí Oceláři nepříznivou bilanci z posledních dvou kol?

HC Verva Litvínov

Litvínovští loni prožili životní sezónu. Po druhém místě v základní části došli až na samotný vrchol, když v sedmizápasové bitvě přetlačili Oceláře. Pro Vervu to byl první titul za padesát šest let.

Hlavními strůjci litvínovského úspěchu byli brankář Pavel Francouz a útočníci Martin Ručinský s Jakubem Petružálkem. Ani jeden již ale nefiguruje v kádru Vervy. Francouz odešel do KHL, Petružálek do Švédska. Ručinský pak spolu se Šlégrem ukončil aktivní kariéru. Francouze v bráně má nahradit Jaroslav Janus, který do Litvínova přišel ze Sparty. Dalšími příchozími jsou Miloslav Hořava a Michael Petrásek.

Vervě se ale vstup do nové sezóny příliš nedaří. Po úvodní výhře se Zlínem přišla série čtyř proher. V posledních dvou kolech se ale litvínovští zvedli a shodně 3:2 po nájezdech porazili Spartu a Mladou Boleslav. Tým trenéra Radima Rulíka v tabulce drží desátou pozici, bod za Oceláři.

“Inkasovali jsme dvě kuriózní branky, Boleslav myslím podobně kuriózní gól dala i ve Varech. Ale předvedená hra soupeře byla dobrá, je to bruslivé mužstvo. Hubený náskok 2:1 jsme neudrželi, nedali jsme gól ani v prodloužení, takže jsme za konečný výsledek rádi. Když jsme během utkání neproměnili sólové nájezdy, nemohli jsme dnes pomýšlet na víc,“ řekl Radim Rulík po výhře nad Mladou Boleslaví.

Poslední zápas Litvínova:
2. října: HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:2 sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Trávníček (Martynek, Sklenička), 28. Jánský (Kubát, Pavlík), nájezd Hübl – 12. Urban, 45. Bárta.

Sestava Litvínova v posledním zápase: Janus – Kubát, Gula, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Frolo – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Písařík, Gerhát, Hořava – Řehoř, Piroš, Jurčík.

Po odchodu Pavla Francouze vedení Litvínova angažovalo Jaroslava Januse. Slovenský brankář se má stát novou oporou, která potáhne Vervu v bojích o další titul. Janus zatím odchytal všech sedm duelů, jeho úspěšnost zákroků činí 90,58%- FOTO: www.hokej-litvinov.cz.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři prožívají podobný start sezóny, jako jejich nedělní soupeř. Svěřenci trenérů Jiřího Kalouse a Václava Varadi prohráli v posledních dvou duelech, celkové zápasové skóre je negativní 3:4. S devíti body Slezané drží devátou příčku, bod před úřadujícím mistrem. Poslední duel hráči s dráčkem na hrudi nezvládli, v Hradci prohráli 3:5.

”Dali pět gólů, my jen tři a to tam Hamas ještě některé velké šance pochytal. Poté už jsme to museli otevřít, bylo to trochu vabank. Jako útočníci musíme mnohem víc pomáhat bekům, protože například přečíslení bylo opravdu hodně,“ říkal navrátilec do sestavy Vladimír Svačina po pátečním duelu.

Oceláři mají v následujících dnech nabitý program. Po ranním tréninku v Pardubicích se tým přesunul do Litvínova, hned po repríze posledního finále pak Slezany čeká přesun do Švédska k odvetě Ligy mistrů. „Podíváme se na poslední zápas, ukážeme si chyby a zase na to vletíme. Je to určitě lepší než někde hledat, tvořit, připravovat se a čekat na zápas dlouho. Každý hráč určitě raději hraje zápasy, než jen trénuje jak blázen,“ dodává třinecký forward.

Poslední zápas Třince:
2. října: Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Courchaine (Köhler, Čáp), 27. K. Pilař (Vašíček), 36. Ihnačák (Kudrna, K. Pilař), 38. Ihnačák (Courchaine, Čáp), 51. Kudrna (Knotek) – 20. Kreps, 23. Irgl (Klesla, Polanský), 60. Polanský (Hrňa, Svačina).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Klesla "C", Hrabal, M. Doudera, Adámek, Linhart, L. Doudera – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Svačina – Rákos, Matuš, Chmielewski – Rufer.

Zbyněk Irgl potvrzuje pověst snajpra a se čtyřmi góly vede tabulku třineckých střelců. V posledním duelu se trefil jednou, ani to ale Oceláře k výhře nedovedlo. FOTO: Marian Ježowicz.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemná bitva uzavírala loňský ročník Tipsport extraligy. Sedmý finálový duel hostila třinecká WERK ARENA, jednalo se o velmi vyrovnanou bitvu. Branky přišly až v závěrečné dvacetiminutovce, trefu Erika Hrni ale rozhodčí neuznali pro kopnutí. Rozhodující trefu zápolení o Masarykův pohár tak obstaral litvínovský Lukeš sedm minut před závěrečnou sirénou. Oceláři již srovnat nedokázali, titul tak putoval do Litvínova.

23. dubna 2015: HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2).
Branky a nahrávky: 53. Lukeš, 60. Lukeš (Hübl, Petružálek).

O zápase

Hrací den: 8. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 4. října 2015, 17:30
Místo utkání: Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov