René Mucha: Do sezóny jdeme s pokorou

03.09.2015 · Martina Sikorová
Po loňské úspěšné sezóně, dopsané zlatým písmem, stojí starší dorostenci na prahu dalšího ročníku, do kterého vstoupí již tento pátek soubojem s nováčkem z Opavy. Jak hodnotí přípravu svého týmu na novou sezónu hlavní kouč, René Mucha?

Třinečtí mladíci odehráli během léta deset přípravných utkání s bilancí sedmi výher, tří proher, devětačtyřiceti nastřílenými a sedmadvaceti inkasovanými góly. Jak zní celkové hodnocení letní přípravy? "Přípravná utkání, která jsme odehráli v České republice, bych ani nepřeceňoval, ale ani nepodceňoval, hodně jsme zkoušeli a hráli v různých sestavách. "

Během měsíce srpna si mladí Oceláři zpestřili přípravu na sezónou tripem do Běloruska a Ruska, kde odehráli kvalitní utkání proti Minsku, CSKA Moskva a dvojzápas proti Lokomotivu Jaroslavl a na své konto si připsali tři vítězství. "S tripem do Ruska jsme byli spokojeni. Odjeli jsme v celkem silné sestavě, chyběli víceméně jen zranění hráči a David Kofroň. Kluci odehráli dobré zápasy, asistent Mirek Čečotka je chválil, že na ledě předváděli to, co po nich chceme. Samozřejmě si museli zvyknout na trochu rychlejší hokej."

Trenér Mucha se svým týmem na vlakový výjezd nevyrazil, o výsledcích a výkonu týmu byl však pečlivě informován trenérem Čečotkou a také vedoucím výpravy, Janem Peterkem. Vzbudily výsledky u trenéra loňských mistrů překvapení? "Bylo to příjemné zjištění. Odjel tam i náš videokouč, takže jsem se na ty zápasy zpětně podíval. Byly tam dobré věci, ale samozřejmě jsme tam našli i chyby. Je to dobrý materiál pro kluky, aby viděli, které věci dělali dobře, které špatně a hlavně, že jsou chvíle, kdy nemají stoprocentní přístup. "

Jak již bylo zmíněno, do nové sezóny vstoupí starší dorostenci již tento pátek soubojem s nováčkem z Opavy, o den později pak změří síly se zlínskými Berany. Co od tohoto dvojzápasu můžeme čekat? "Co se týče vstupu do sezóny, tak ten je důležitý a začínáme dvakrát doma. Rádi bychom aspoň jedno z těch dvou utkání vyhráli. S Opavou jsme nehráli, ale máme zprávy, v jaké sestavě fungují. V prvním zápasu bude mít asi výhodu ten, z koho jako prvního spadne zdravá nervozita, která tam je vždycky ze začátku sezóny. Věříme, že se nám toto utkání vydaří. Zlín je soupeř, který nám nevyhovuje už delší dobu, takže si myslím, že to tak asi bude pokračovat dál."

Na konci loňské sezóny zvedli třinečtí mladíci nad hlavu pohár pro mistry, do tohoto ročníku tak vstoupí v roli obhájců titulu. Jaké cíle si svěřenci Reného Muchy dávají pro první část soutěže? "Jdeme do soutěže s obrovskou pokorou, slovo obhajoba v kabině vůbec nepadlo a ani nepadne. Rádi bychom zase skončili do čtvrtého místa, abychom postoupili do skupiny A, ale uvidíme, jak bude sezóna plynout. Pevně věříme, že budeme zdraví, že se nám budou vyhýbat zranění, která se nám bohužel nevyhýbaly teď v přípravě. Je tam spousta věcí, které mohou sezónu ovlivnit, doufám, že to kluci zvládnou."

Hlavní kouč staršího dorostu bude během letošní sezóny působit také v roli asistenta u národního výběru do šestnácti let. Jak vnímá své působení u reprezentačního týmu? "Mám teď ještě méně času, než jsem měl. Toto asi bude nejhůř snášet rodina, hlavně malá, čtyřletá dcerka. Ale je to práce, která se nedá odmítnout. Někdo tu šanci nedostane za celý život, takže pro mě je to obrovská výzva."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary