Půjdeme do sezony s pokorou, konstatuje Vladimír Svačina

24.07.2017 · Martin Stebel, Martina Sikorová
Prožil úspěšné hostování v Liberci, kde herně i střelecky výrazně pookřál. Poté však vyslyšel volání hlavního kouče Ocelářů a rozhodl se pro návrat do organizace, kde stále má platný kontrakt. Vladimír Svačina je zpět a pevně doufá, že tentokrát mu bude hokejová štěstěna pod Javorovým nakloněna.

Jak náročný byl první trénink na ledě?

Celkem to šlo. Akorát s bruslením byl na konci trošku problém. Myslím, že takhle ze začátku se nedá jet úplně naplno. Máme nové brusle, novou výzbroj a máme spíš problémy sami se sebou. Je to fakt náročné, protože zvyknout si na výzbroj není nic jednoduchého.

Ty ses na ledě objevil poprvé už ve čtvrtek. Tak moc ses těšil?

Ani bych neřekl, že jsem se těšil na led, protože my jsme na něj chodili celou letní přípravu. Ale celý život jsem hrál s hokejkama Bauer a teď přecházím na CCM, takže jsem si chtěl hokejky připravit. Psal jsem Smeldovi (kustod Pavel Smelík) a ten říkal, že už je tady mám, takže jsem přišel spíš proto. Ať to dneska nehoním na poslední chvíli a chtěl jsem si i vyzkoušet výzbroj a seznámit se s ní. Nesnáším novou výzbroj, radši bych celou kariéru odehrál v jediné výzbroji.

Jak odhaduješ sílu mančaftu? Změnil se hodně?

Jestli se něco změnilo nemůžu moc posuzovat, protože jsem tady minulý rok skoro nebyl. Jen chvilku zkraje letní přípravy, a to vlastně ani netrénují všichni pohromadě. Sílu týmu je teď těžké posuzovat. Hlavně ať všichni makáme už od prvních tréninků. Prohrát se může, ale na ledě musíme nechat všechno. Pokud to dodržíme, nikdo nám nic neřekne. Spíše jdeme do sezóny s pokorou, ale samozřejmě s cíli nejvyššími.

Cítil jsi velkou důvěru trenéra Václava Varadi? Kontaktoval tě a řekl ti, že to místo už budeš mít stabilnější?

Důvěru trenérů určitě cítím. Venca mi řekl, kde by se mnou počítal nebo jak by to mělo být, ale nikdo z téhle kabiny nemá nic jistého. Není to tak, že trenér řekne, ty jsi v první pětce, ty jsi ve třetí a přes to už nejede vlak. Myslím, že se tady ještě hodně pomění, co se týče složení útoků. Trenéři musí zkoušet, kdo s kým si jak sedne a asi to chviličku potrvá.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary