Prohlášení HC Oceláři

21.07.2016 · Klub
Chceme uvést na pravou míru skutečnosti, které byly prezentovány v souvislosti s hráčem Rostislavem Kleslou. Náš klub se cítí oprávněn určit, jaký druh tréninku a způsob přípravy bude tým a jednotliví hráči absolvovat.

Podle našeho názoru to jednoznačně není hráč, kdo si bude vybírat, jaký druh přípravy zvolí. Hráč se měl po návratu z individuální přípravy hlásit 1. července v klubu, kde měl připraven harmonogram činností a v rámci něho mělo dojít k ověření jeho schopností plnit hráčskou smlouvu.

Hráč se poprvé dostavil do klubu až 18. července, odmítl nastoupit do určeného tréninku a z klubu odjel. Od té doby se do klubu nedostavil. Hráče jsme upozornili, že hráčskou smlouvu neplní.

Tato situace, kdy hráč neplní povinnosti v klubu, odjel z tréninku a situaci řeší prostřednictvím médií, není kompatibilní s naší představou o plnění povinností profesionálním hráčem s nadstandardními podmínkami. Máme za to, že i jakýkoli klub zahraniční soutěže by byl z takového přístupu zklamán. Další osud vzájemné spolupráce a z ní vyplývajících závazků bychom nejraději s hráčem dohodli, což není bohužel pro aktuální postoj hráče jednoduché.