Produktivita je kamenem úrazu, říká před startem sezóny Jiří Raszka

01.09.2015 · Martina Sikorová
Mladší dorostenci mají za sebou letní přípravu, během které odehráli třináct duelů a dnes vstoupí do nového ročníku ELIOD extraligy soubojem se Vsetínem. Jak hodnotí výkony svých svěřenců během přípravného období trenér Jiří Raszka?

Jak již bylo zmíněno, třinečtí mladíci odehráli v přípravě třináct zápasů s bilancí sedmi výher a šesti porážek. Může tedy s předvedenými výkony panovat spokojenost? "Spokojenost tam je, ale stoprocentní to určitě není. Přece jen přechod ze žáků do dorosteneckého hokeje je pro kluky složitější, takže jsme v procesu učení a musíme ještě pilovat věci, které chceme v sezóně hrát."

Oceláři se mimo jiné zúčastnili dvou přípravných turnajů, tím prvním byl PRESIDENT CUP, na kterém třinečtí mladíci prošli až do finále, kde ale nestačili na CSKA Moskva a na domácím turnaji tak vybojovali stříbrné medaile. "Povedený turnaj. Až na zápas s CSKA, které bylo hodně kvalitní, jsme hráli dobře, dá se říct, že jsme ostatní soupeře na turnaji přehrávali."

O necelé dva týdny později se hráči s dráčkem na prsou zúčastnili Ostrava Cupu, během kterého zaznamenali jedinou porážku a díky tomu skončili na tomto turnaji na druhém místě. "Kluci hráli dobře až na první třetinu s Vítkovicemi (utkání v Ostravě se hrála na dvě třetiny, jedna třetina = jeden zápas), tam jsme zaspali a než se kluci rozkoukali, tak to bylo takové hodně mdlé. Ale pak se zvedli, trošku jsme v kabině udělali vítr a druhou třetinu jsme vyhráli 3:0. Ale jak říkám, v té hře je ještě spousta chyb a musíme na nich pracovat."

Varováním před startem soutěže může být nízká produktivita z posledních utkání - během čtyř zápasů zaznamenali svěřenci trenéra Raszky jen tři góly. "Je to velký kámen úrazu. My třeba soupeře opticky přehrajeme nebo to vypadá, že je tlačíme, ale nejsme schopni se dostat do zakončení. A když už se tam dostaneme, tak to není efektivní a hlavně nám chybí jednoduchost. Pořád někoho hledáme, chceme si pořád vylepšovat pozici nebo nechtějí být kluci trošičku sobci, vzít to na sebe a vystřelit. Na druhou stranu musím říct, že na turnaji v Ostravě jsme dostali jen tři góly, takže po stránce defenzívy to takový problém není. Je to podpořeno i výbornými gólmany, Radek Ochman i Maxim Kučera nás vždycky podrželi."

Novou sezónu zahájí mladší dorostenci domácím zápasem proti Vsetínu. Co od tohoto zápasu můžeme očekávat? "Určitě to nebude tak, že skončí příprava, začne sezóna a všechno najednou půjde hladce. Ale už je to první ostrý zápas, budeme připraveni a budeme chtít vyhrát."

Loňská sezóna skončila pro mladé Oceláře vyřazením v semifinále, s jakými cíli půjdou do té nadcházející? "Cílem pro základní část je dostat se mezi první čtyři ve skupině, hrát nahoře. A aby se kluci zvedali svými výkony, aby ta hra nějak vypadala."

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno