Příprava pokračuje! Oceláři hostí nováčka extraligy z Olomouce

31.07.2014 · Daniel Ježek
Příprava Ocelářů pokračuje druhým zápasem. Po patnácti hodinách od konce prvního klání svedou Slezané další bitvu na ledě WERK ARENY. Druhým soupeřem týmu zpod Javorového bude HC Olomouc, tedy nováček extraligy. Utkání startuje od pátečních 11 hodin.

HC Olomouc

Hanáci mohou hodnotit poslední sezónu jako velmi úspěšnou. Kohouti se spolu s Mladou Boleslaví dostali do baráže o extraligu, v ní pak společně předčit oba extraligové celky Kladno a Chomutov a zajistit si tak příslušnost mezi českou elitou pro následující sezónu. "Chtěli jsme se dostat do play-off, do semifinále a případně se poprat o postup do baráže. Vůbec jsme nečekali, že by ta baráž takto dopadla. Asi nikdo nečekal, že by se tam dostaly dva prvoligové týmy. Pro nás je to příjemný šok," komentoval Jiří Dopita postup Olomouce mezi hokejovou elitu.

Kádr Mory se v přestávce honě obměnil. Olomoucký dres už nebudou oblékat brankář Tomáš Halász, Denis Kindl, David Ostřížek, Rostislav Marosz. Konec hokejové kariéry pak oznámil Mario Cartelli. Vedení Olomouce se ale povedlo získat adekvátní náhrady. Do branky se postaví zkušený Jiří Trvaj, útočné řady pak posílila legenda české hokejové scény, Pavel Patera. Na Hanou se také přesunul mladík se zkušenostmi z KHL Jakub Matai a slovenský reprezentant Peter Zuzin. Na zkoušku přišla další čtveřice hráčů, a to Dávid Buc, Peter Hraško, Jan Dresler a Patrik Machač. V rámci hostování posílil extraligového nováčka Marek Laš právě z Třebíče.

29.7.2014: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Olomouc 4:3 (2:0, 1:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 6. Pohl (Juráň), 19. Přibyl (Wasserbauer, Erat), 36. Erat (Kaut), 42. Přibyl (Pohl) – 42. Švaňhal (Herman), 46. Matai (Jaroměřský, Laš), 51. Novotný.
Sestava Olomouce: Trvaj – Jaroměřský, Vyrůbalík (C), Kadela, Dresler, Janáček, Hraško, Škůrek, Rašner – Matai, Patera, Laš – Herman, Diviš, Švaňhal – Buc, Machač, Zuzin – Novotný, Králík, Lehečka.

Olomouci se první přípravný duel nepovedl. Kohouti prohráli na ledě prvoligové Horácké Slávie Třebíč 3:4. Brankáře Trvaje dvakrát propálil Přibyl, po jedné brance přidali Erat a Pohl. FOTO: Jiří Mokrý.

Oceláři ve čtvrtek absolvovali první přípravný duel, který rovněž byl první kláním hraným v nové WERK ARENĚ. Před zaplněnými tribunami Slezané rozebrali Bílé Tygry a dokráčeli si k pohodlné výhře 6:2. "Výsledek bych nepřeceňoval, ale musím kluky pochválit, jakým způsobem tento zápas zvládli. Už v první přípravném utkání jsme viděli věci, na kterých teprve začínáme v tréninku pracovat. Mělo to šťávu, mělo to šmrnc. Chtěl bych moc poděkovat divákům, že dnes dorazili v hojném počtu a vytvořili nám výbornou kulisu!" hodnotil Jiří Kalous úvodní přípravné klání.

Po necelých patnácti hodinách od konce zápasu s Libercem čeká hráče s dráčkem na prsou další přípravný zápas. Do WERK ARENY zavítá nováček extraligy z Olomouce, dá se očekávat, že Oceláři nastoupí do tohoto zápasu s pozměněnou sestavou. "Tým nebude úplně jiný, ale někteří hráči si odpočinou a budou hrát další. V týmu máme třicet hráčů," řekl lodivod Ocelářů k zítřejšímu klání.

31.7.2014: Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Adamský (Polanský, Pisárik), 8. Hrňa, 26. Gašparovič (Adamský), 35. Dravecký, 41. Žejdl (Rákos, Kindl), 54. Žejdl – 33. Skalický (Škoula), 46. Říha (Bartek, Bulík).
Sestava Ocelářů: Hamerlík – Klesla, Pisárik, Foltýn, Zíb, Galvas, Nosek, Heider – Adamský, Polanský, Gašparovič – Kindl, Žejdl, Rákos – Chmielewski, Marosz, Dravecký – Hrňa, Matuš, Cienciala.

Oceláři ve čtvrtečním duelu s Libercem úspěšně pokřtili novou WERK ARENU. Svěřenci trenérů Kalouse a Varadi dokráčeli k pohodlné výhře 6:2, počínání Slezanů přihlížela zaplněná aréna. FOTO: Marian Ježowicz.

O zápase

Termín utkání: pátek, 1.8.2014, 11:00