Příprava pokračuje duelem ve Frýdku-Místku

17.08.2016 · Daniel Ježek
Oceláře v přípravném období před novou extraligovou sezónou čeká další duel. Svěřenci trenérského tria Kýhos - Kopřiva - Mucha ve čtvrtek zavítají do Frýdku-Místku, kde se v hale Polárka utkají se svým partnerským klubem. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v 17:30.

HC Frýdek-Místek

Frýdek-Místek dokázal v loňské sezóně s přehledem zvítězit ve východní části druhé ligy, stejně dominantním způsobem pak proplouval kvalifikačními vodami. Svěřenci trenérů Jiřího Juříka a Marka Malíka v souboji o postup do WSM ligy neprohráli ani jednou a mohli slavit.

Pro Frýdecko-místecké bude souboj s Oceláři třetím testem před prvoligovou sezónou. Rysi se ve svém prvním přípravném utkání představili na ledě účastníka slovenské extraligy, týmu Martin HK, nad kterým zvítězili 4:3 po nájezdech. V domácím prostředí pak v úterý 16.8. přivítali přerovské Zubry, tedy jednoho ze svých soupeřů ve WSM lize. I tento duel dopadl lépe pro Frýdek-Místek, Polárka slavila výhru 4:2.

Poslední zápas Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek - HC Zubr Přerov 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Michal Roman, 15. O. Kovařčík (Bartko, Růžička), 44. Jeník (Růžička, O. Kovařčík), 47. Růžička (O. Kovařčík, Bartko) – 35. Málek (Malina, Dvořák), 58. Blinka (Běhal, Málek). Rozhodčí: Jeřábek - Bojda, Mikler Vyloučení: 6:8 Využití: 2:1 Diváci: 1073 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2

Sestava týmu HC Frýdek-Místek: Šimboch – Michal Roman, Jeník, Bartko, Sedláček, Pisárik, Matyáš, Adámek, Zahradníček – Franek, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Miloš Roman, Samiec, Křivohlávek Schwarz, Meidl, Růžička, Jaroš, Christov.

Sestava týmu HC Zubr Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Malina, Marcel, Novotný, Ferenc, Běhal – Procházka, Pšurný, Dostálek, Sikora, Král, Š. Kratochvíl, Goiš, Popelka, Kovařík, Blinka, Dvořák, Málek.

Z kabiny Ocelářů

Hráči s drakem na hrudi mají za sebou čtyři přípravné duely, ve kterých mají bilanci tří výher (z toho jedna po prodloužení) a jedné prohry. Minulý víkend Oceláři hostili silně obsazený Steel Cup, ve kterém svěřenci trenérů Kýhose, Kopřivy a Muchy obsadili druhou příčku za vítězným Slovanem Bratislava.

K dalšímu přípravnému utkání Slezané vycestují do Frýdku-Místku, kde se utkají se svým partnerským týmem. S týmem již trénují útočníci Jiří Polanský a Rastislav Špirko, kteří pro drobné zranění vynechali zápasy Steel Cupu. Zraněný kotník naopak nepustí do hry Martina Růžičku, jeho herní absence však nebude dlouhá a předpokládá se, že by třinecký kanonýr měl stihnout začátek extraligové sezóny.

Poslední zápas Ocelářů

Oceláři Třinec - Linköpings HC 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 10. Kane (Irgl, Roth), 32. Galvas (Matyáš, Cienciala), 39. Roth (Doudera L., Dravecký) – 46. Karlsson S. (Kristensen, Carlsson G.), 55. Bergfors (Persson, Roe). Rozhodčí: Baluška, Koziol - Tvrdoň, Gebauer Vyloučení: 4:3 Využití: 0:1 Diváci: 2351 Průběh utkání: 3:0, 3:2

Sestava týmu Oceláři Třinec: Hrubec – M. Doudera, Roth, Hrabal, Adámek, L. Doudera, Nosek, Galvas, Matyáš – Adamský, Kane, Irgl – Š. Ružička, Kreps, Petružálek – Chmielewski, D. Cienciala, Dravecký – Rákos, Marosz, Hrňa.

Sestava týmu Linköpings HC: Högberg – Lundgren, Forsling, A. Karlsson, Hansson, Kristensen, G. Carlsson, Näkyvä – Roe, S. Karlsson, Gordon, Törnqvist, Lilija, Sylvegård, Gallo, Presson, Little, M. Olimb, Hellholm, Bergfors.

O zápase

Utkání ve frýdecko-místecké hale Polárka je na programu ve čtvrtek 18.8. od 17:30. Vstupenky na místa k sezení lze zakoupit za 80 Kč, na stání pak za 40 Kč. Ze zápasu bude k dispozici také podrobný textový online přenos.

FOTO: Michal Návrat.

Dnes v 18:00 | Jun.