Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažít spoustu zábavy!

16.01.2017 · Tisková zpráva
HC Oceláři Třinec se připojují k celorepublikovému Týdnu hokeje a zvou všechny malé kluky a holky, aby si přišli vyzkoušet jeden z nejkrásnějších sportů na světě. Akce je určena dětem od 4 do 8 let. Na všechny zájemce se těšíme v mini WERK ARENĚ v úterý 24. ledna od 16 hodin a 30 minut.

Nezáleží, jestli jste někdy stáli na ledě, zda umíte bruslit či máte potřebnou výzbroj. Akce pojdhrathokej.cz je úplně pro všechny, kterým se líbí jeden z nejpopulárnějších sportů u nás. Čekají na vás dvě hodiny zábavy a to nejen na ledě. "Po příchodu a registraci obdrží každý z příchozích dárky jako dres, odznak a další upomínkové předměty. A těm, kteří nebudou mít s sebou brusle či helmu, potřebné vybavení zdarma zapůjčíme," říká manažer mládeže HC Oceláři Třinec a někdejší skvělý útočník Jozef Daňo.

V rámci ukázky hokeje je pro děti připraven i film. Ten jim atraktivní formou představí sport, který dal Česku takové osobnosti jako Jaromíra Jágra či Dominika Haška. Po zhlédnutí videa přijde na řadu praktická část. Profesionální trenéři HC Oceláři Třinec ukážou dětem, jak se hokejista před každým tréninkem anebo zápasem obléká a pak jim vysvětlí základy bruslení.

"Pro děti jsme připravili také ukázku minihokeje. Žáci 2. a 3. třídy jim předvedou, co všechno se hokejista dokáže naučit během pouhých dvou let. Mimochodem na této úrovni se už také hrají zápasy," dodává Daňo, který to s hokejem dotáhl až na olympiádu, kde si v dresu Slovenska zahrál v Lillehammeru i v Naganu.

Po praktické ukázce si malí hokejoví nadšenci zastřílí tenisákem na skutečnou branku a prohlédnou si zázemí mini WERK ARENY včetně posilovny, tělocvičny i např. šatny juniorů HC Oceláři Třinec, kteří jsou úřadujícími mistry republiky. Příjemné hokejové odpoledne zpestří i klubový fotograf s kameramanem, kteří pořídí všem účastníkům společnou fotku na památku.