Před startem NOEN extraligy juniorů

16.08.2014 · Martina Sikorová, Kamila Schmiedová
Už v pondělí začne nový ročník NOEN extraligy, v jejímž hracím systému došlo během léta k určitým změnám. Tou největší je pravděpodobně posun startu extraligy do měsíce srpna. A změny se nevyhnuly ani juniorskému kádru Ocelářů. O všech těchto změnách a také o tom, jak se třineckým mladíkům dařilo v přípravných zápasech si můžete přečíst níže.

Nový hrací systém NOEN extraligy

Oproti předcházejícím ročníkům NOEN extraligy vyjedou třinečtí junioři k prvnímu zápasu základní části už 18. srpna. Základní část, čítající 30 zápasů, skončí koncem listopadu.

Poté bude následovat nadstavba. Týmy budou podle umístění v základní části rozděleny do dvou osmičlenných skupin, získané body z první čtvrtiny sezóny jim však zůstanou. První skupina, osm nejlepších celků základní části, má jistou účast v boji o play-off. Druhá skupina, týmy z 9. až 16. příčky tabulky budou v nadstavbě bojovat o další čtyři místa zajišťující postup do bojů o play-off.

Postupující týmy pak budou rozděleny do dvou šestičlenných skupin, body se ovšem mažou. Do play-off pak postoupí čtyři nejlepší z obou skupin. Play-off pak klasicky začne čtvrtfinálovými sériemi hranými na tři vítězná utkání. Semifinále a finále pak pouze na dva vítězné zápasy.

Nepostupující týmy z nadstavbové skupiny si zahrají ve skupině o udržení. Získané body týmům zůstávají. Poslední tým z této skupiny se pak o záchranu popere s dvojicí nejlepších týmů Ligy juniorů.

Noví hráči v kádru juniorky

Dudáček Milan, Cienciala Adam, Roman Michal, Lorek Jaroslaw, Pala Martin (ze staršího dorostu), Doudera Lukáš (HC Rytíři Kladno), Chroboček David, Bednář Lukáš, Fejko Kryštof (AZ Havířov), Cienciala David (Lukko Rauma), Jašek Lukáš (Södertälje SK), Severa Jiří (HC Dukla Jihlava)

Aktuální soupiska

Brankáři: Dudáček Milan, Fendrich René, Svoboda Miroslav

Obránci: Cienciala Adam, Doudera Lukáš, Heider Petr, Chroboček David, Pěnčík Marek, Pisarik Alex, Roman Michal, Stránský David, Zahradníček Jan

Útočníci: Bednář Lukáš, Cienciala David, Fejko Kryštof, Franek Tomáš, Christov Vít, Jaroš Tadeáš, Jašek Lukáš, Kofroň Adam, Kovařčík Michal, Kovařčík Ondřej, Lorek Jaroslaw, Pala Martin, Petrák Ludvík, Růžička Marek, Severa Jiří, Sikora Kamil, Švaňa Robin

Výsledky přípravných zápasů

Na úvod přípravy se junioři utkali s Vítkovicemi, kterým ale podlehli poměrně jednoznačně 1:5. Ve druhém přípravném zápase čekal Oceláře duel s Olomoucí a o jejich prvním vítězství v přípravě rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Adam Kofroň. Třetí utkání odehráli třinečtí mladíci na domácím ledě, kde se jim opravdu dařilo. Brněnskou Kometu nakonec přejeli 6:1. K dalšímu utkání pak zavítal na led třinecké Werk arény francouzský výběr do 20 let. Juniorům utekl začátek, během pár minut inkasovali dva góly a utkání pro ně nakonec skončilo prohrou 3:7. V předposledním přípravném zápasu se Oceláři znovu utkali s olomouckými Kohouty, tentokrát ale na domácím ledě a mohli se znovu radovat z výhry. Poslední test před sezónou absolvovali hráči s dráčkem na prsou v Brně, kde se jim podařilo v přípravě již podruhé zvítězit nad Kometou .

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 5:1

Branky a nahrávky: 7. Kuťák (Česlík), 13. Sysala (Demel), 32. Churý (Ollender, Beneš), 34. Gelnar (M. Charvát, Rudl), 58. M. Charvát (Jáchym) – 32. Kofroň (M. Kovařčík)

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 2:3 sn

Branky a nahrávky: 32. Jergl, 48. Konečný – 27. Lorek, 46. Sekera, rozh. náj. Kofroň