Prázdninové derby číslo 1: Vítkovice hostí Oceláře

07.08.2017 · Martin Stebel
Do startu nového ročníku Tipsport extraligy chybí ještě měsíc, ale všichni účastníci nejvyšší tuzemské soutěže už ladí formu tak, aby vstup do nové sezony byl co nejpovedenější. Hokejoví fandové v Moravskoslezském kraji mají v tomto týdnu unikátní možnost, vidět hned dvakrát tradiční derby. Příznivou zprávou je, že vstup pro "permanentkáře" obou klubů je na oba zápasy zdarma. Začínáme v úterý 8. srpna od 17:00 hod. v OSTRAVAR aréně!

HC Vítkovice Ridera

Kádr loňského účastníka předkola play-off neprošel v letním období nijak zásadní proměnou. Na soupisce už dále nebudou figurovat útočníci Stanislav Balán, Michael Vandas, Erik Němec a Yan Stastny, z obrany odešel bývalý mládežnický reprezentant Lukáš Kovář. Dres Ridery naopak nově přetáhnou přes hlavu forvardi Jakub Lev, Rastislav Dej či Šimon Stránský. Defenzivní činnost by měl vyztužit tvořivý slovenský zadák Peter Trška.

Ostravané zatím v srpnu odehráli dvě přípravná utkání a v obou případech dokázali svého protivníka zdolat. Nejprve vítkovickou ofenzivní sílu naplno poznal prvoligový Havířov (8:2), poté si hokejisté s rytířem Vítkem těsně poradili s účastníkem EBEL ligy ze Znojma (4:3).

Hlavní trenér Jakub Petr však správně krotí optimismus a těmto výsledkům nepřikládá přehnanou váhu: "Pro nás výsledek není až tak rozhodující. Je dobré vědět, že jsme vyhráli, ale mnohem důležitější pro nás je vidět, jak fungují systémové věci a hra celkově. Je potřeba si uvědomit, že se jednalo o třetí týden, který bývá většinou dost kritický. Navíc, my jsme rozhodně nepolevili v tréninkovém tempu jen proto, že do programu přibyly zápasy."

Poslední přípravné utkání, 3.8.2017

HC Vítkovice Ridera - Orli Znojmo 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Roman (D. Květoň, Hudeček), 17. Stránský, 54. Szturc (Kolouch, Kucsera), 55. Roman (Klok)

Sestava Vítkovic: Dolejš - Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Výtisk, Trška, D. Krenželok, Urbanec - D. Květoň, Roman, J. Káňa - Olesz, Hudeček, Zdráhal - Kucsera, Kolouch, Dej - Š. Stránský, T. Jáchym, Szturc - Tomi.

Během loňského jubilejního stého derby vhodil symbolické buly tehdejší trenér reprezentační osmnáctky Václav Varaďa. Nyní už bývalý skvělý útočník znovu stojí na střídačce Ocelářů. foto: Marian Ježowicz

Červenobílí vstoupili do přípravného období výhrou v Olomouci a to i navzdory skutečnostem, že na zimním stadionu v hanácké metropoli nepanovaly optimální hokejové podmínky a Slezané rozhodně neposlali do hry nejsilnější sestavu. O konečném výsledku rozhodla druhá třetina, ve které Oceláři demonstrovali vysokou produktivitu a během čtyř minut "nasypali" Kohoutům tři góly.

"Těší mě odvedený výkon týmu, kluci se s tím popasovali dobře. Začátek sice nebyl z naší strany nic extra, bylo to trochu rozpačité, ale ve druhé třetině jsme za to vzali a povedly se nám nádherné góly. Utkání jsme sice nedohrávali v úplném klidu, ale stále jsme byli týmem, který měl navrch," kvitoval nasazení svých svěřenců po přípravné premiéře kouč Václav Varaďa.

Třinecký lodivod se pochvalně vyjádřil i na adresu mladších hráčů, kterým Oceláři chtějí od nové sezony dávat větší prostor: "Jsem spokojen s jejich herním projevem, na první utkání odvedli velmi dobrý výkon a věřím, že jejich hra ještě bude gradovat."

Poslední přípravné utkání, 3.8.2017

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Hrňa, 24. Doudera (Polanský), 25. Marek Růžička (Haman, Doudera), 28. Svačina (Hrňa)

Sestava Ocelářů: Hrubec (Strmeň) – Krajíček, Adámek, Doudera, Haman, Linhart, Jank – Růžička Martin, Růžička Marek, Petružálek - Adamský, Polanský, Kovařčík O. - Svačina, Kovařčík M., Hrňa - Hladonik.

Znovu připomínáme, že všichni majitelé permanentek z řad fanoušků hostujícího celku mají po předložení své celosezonní karty vstup zdarma. Pro ostatní diváky činí vstupné 50 Kč. Příznivcům Ocelářů doporučujeme použít vstup od hotelu Clarion, který je nejblíž sektoru hostů. Ten má označení C1.

HC Motor České Budějovice