Poprvé v novém: Oceláři otestovali kvalitu nové WERK ARENY!

29.07.2014 · Martin Stebel
V úterý 29. července nastala v dějinách místního hokeje významná chvíle. Třinečtí Oceláři vůbec poprvé oficiálně vkročili na ledovou plochu nové WERK ARENY na Frýdecké ulici, kde pod bedlivým zrakem trenérského kvarteta absolvovali premiérový trénink. Zajímá vás, jaké jsou čerstvé dojmy některých přímých aktérů?

VÁCLAV VARAĎA - asistent trenéra

Je to něco úžasného. Jsem hrozně rád, že mohu být součásti této organizace. Pro kluky je skvělá věc, že mohou mít nový stadion s parádním zázemím. Teď si jen přeji, abychom měli i patřičné výkony. Ještě jednou bych velmi rád poděkoval Třineckým železárnám a celému regionu, že tady může být nová aréna. Hala je samozřejmě menší než jsou ty zámořské, kde jsem kdysi hrával, ale pro tento region je to naprosto dostačující. Co se týče kvality ledu, už jsem klukům říkal, že se mi zdá totožný, jako v některých halách NHL. Na první pohled se může zdát, že led je slabší a moc dlouho nevydrží, ale netřepí se a drží při sobě. Vypadá to, že chlazení je tady nastaveno výborně. V této aréně nebude tolik mužstev jako ve staré, led proto nebude tak zatěžován. Z prvního tréninku bych řekl, že od mantinelů chodí rychlé puky, oproti starému zimáku je to rozdíl. Zázemí je srovnatelné s NHL. Jak hráči tak i celý realizační tým zde máme špičkové podmínky.

MARTIN ADAMSKÝ

Moje dojmy jsou jen pozitivní. Na staré hale minulý týden nefungovala klimatizace a měli jsme tam občas mlhu, tady je to samozřejmě vše bezvadné. Zázemí máme opravdu skvělé, všechno je prostornější, ze všech stran cítíte luxus. Bylo určeno několik hráčů, kteří si mohli předem vybrat v kabině svoje místo, přiznám se, že jsem k nim patřil. Bez problémů jsme se domluvili, neproběhla žádná rvačka o konkrétní fleky (směje se). Hrál jsem kdysi krátce v Americe a vybavení hal tam bylo na podobné úrovni, ale v rámci české extraligy bude náš stadion naprosto špičkový. Myslím si, že i kapacita hlediště je velmi příjemná.

Fotogalerie z úvodního tréninku Ocelářů v nové WERK ARENĚ najdete ZDE