Poprvé doma, ve WERK ARENĚ přivítáme Plzeň!

09.09.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Tipsport extraliga v neděli pokračuje druhým kolem, Oceláři se poprvé představí na domácí půdě. Od 15 hodin se hráči s drakem na hrudi utkají s Plzní. Nenechte si tento duel ujít a přijďte Oceláře podpořit!

Sponzorem nedělního utkání druhého kola TELH je společnost Refrasil, s.r.o.

HC Škoda Plzeň

Plzeňští v loňské sezóně museli bojovat o účast ve čtvrtfinále v předkole, ve kterém se utkali s Vítkovicemi. Série se protáhla až do rozhodujícího pátého zápasu, v něm v prodloužení indiány dál poslal David Stach. Ve čtvrtfinále pak Škodovka narazila na liberecké Bílé Tygry, kterým podlehla po šestizápasové sérii.

V kádru Plzně před sezónou došlo k několika změnám. Tým opustilo osm hráčů, nejcitelnější ztrátou je odchod brankáře Matěje Machovského, který se vydal do zámoří. Na západ Čech naopak zamířilo sedm hokejistů, toto číslo těsně před začátkem soutěže doplnil Dominik Kubalík, který neuspěl v KHL a vrátil se, jako hráč švýcarského celku Ambri-Piotta, na hostování.

V přípravě plzeňští sehráli deset zápasů s bilancí šesti výher a pěti porážek. Do Tipsport extraligy pak družina trenéra Martina Straky vstoupila vítězstvím nad Litvínovem. „Musíme si upřímně říct, že během prvních tří střídání nás Litvínov k ničemu nepustil a my neinkasovali jen díky Mírovi Svobodovi. Díky přesilovkám jsme se dostali do hry a chytili tempo a tu třetinu jsme dotáhli na pro nás šťastný výsledek 0:0. Ve druhé třetině se to začalo otáčet, začali jsme hrát více aktivně. Přidali jsme i góly a pak už měli lepší pohyb a více šancí. Díky tomu jsme vyhráli,“ řekl asistent trenéra Ladislav Čihák.

“První utkání je vždy důležité. Když se nevyhraje, musí se to pak honit. My jsme vyhráli, jsme všichni rádi. Ale je to první zápas z dvaapadesáti, my se musíme hned soustředit na ten druhý v Třinci, chytit tentokrát začátek. Nastartovali jsme to výborně, ale musíme hrát ještě 51 kol pořád stejně a teprve pak si můžeme říct, že jsme to sehráli dobře,“ dodal brankář Miroslav Svoboda.

Poslední zápas Plzně

8. září 2017: HC Škoda Pzeň – HC Verva Litvínov 5:1 (0:0, 3:1, 2:0).
Branky a nahrávky: 27. Schleiss (Preisinger, Hollweg), 35. Straka (Mertl, Gulaš), 36. Stach (Indrák, D. Kubalík), 48. D. Kubalík (Indrák), 51. Straka (Gulaš) – 30. J. Černý (M. Hanzl).
Sestava Plzně v posledním zápase: M. Svoboda – Kvasnička, P. Kadlec (C), D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Jones – Straka, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Hollweg – Kodýtek.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři vstoupili do nového ročníku Tipsport extraligy na ledě úřadujícího mistra. DRFG aréna viděla strhující hokej bohatý na branky. Slezané se prosadili již v první minutě, Kometě se ale povedlo otočit skóre. To samé se později povedlo i Ocelářům, kteří ve druhé třetině navíc svůj náskok navýšili. Brňané ale dokázali srovnat a v samostatných nájezdech urvat druhý bod.

“Myslím si, že na první kolo to bylo utkání s výbornou kulisou, nábojem, samozřejmě nás mrzí, že to nedopadlo lépe, měli jsme náskok, více ze hry ve třetí třetině a domácí jsme k ničemu moc nepustili. Sami jsme jim naopak dělali problémy v pásmu. Utkání zlomilo nejspíše vyloučení při naší přesilovce, malinko jsme zaváhali a domácí snížili. Potom zabrali. Gratuluji domácím, je to skvělý tým a ne nadarmo loni vyhráli titul,“ říkal Václav Varaďa po pátečním klání.

V neděli se hráči s drakem na hrudi poprvé v novém ročníku představí na domácím ledě, ve WERK ARENĚ přivítají Plzeň. Ani další program Ocelářů nebude jednoduchý, v úterý Slezané hrají v Jihlavě, v pátek pak doma hostí Vítkovice. „Los máme opravdu těžký, ale na tohle se absolutně nemůžeme dívat. Dnes jsme si jednoznačně dokázali, že hrát se dá proti všem. S aktuálním mistrem jsme na jejich ledě odehráli vyrovnanou partii. Máme dobrý základ a je na čem stavět,“ ví útočník Tomáš Marcinko.

Poslední zápas Ocelářů

8. září 2017: HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 5:4 sn. (2:3, 0:1, 2:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Štencel, Vincour), 7. Vincour (Zaťovič, M. Erat), 54. Hruška (M. Erat, O. Němec), 58. O. Němec (M. Erat), rozh. nájezd T. Svoboda – 1. Marcinko (Martin Růžička, Roth), 9. Irgl (Dravecký, M. Kovařčík), 16. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 33. Hrňa (Krajíček).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, M. Doudera, D. Musil – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Petružálek – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Svačina, Cienciala, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Oceláři v čtyřicátém první kole minulé sezóny Tipsport extraligy hostili Škodu Plzeň. Hráči s drakem na hrudi měli do zápasu snový vstup, již po osmi minutách vedli o dvě branky. Západočeši se ale nevzdali a do poloviny poslední periody srovnali skóre. Duel nakonec muselo rozhodnout prodloužení, v něm se trefil Zbyněk Irgl..

22. ledna 2017: HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 3:2 prodl. (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0).
Branky a nahrávky: 4. Rákos (Roth, Petružálek), 8. M. Doudera, 61. Irgl (Adamský) – 23. Kratěna (Stach, T. Svoboda), 51. Indrák (Stach, Kadlec).

O zápase

Hrací den: 2. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 10. září 2017, 15:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec