Pokračujeme, Oceláři podruhé vyzvou Kometu!

15.04.2018 · Daniel Ježek
První bitva úspěšná, válka ale pokračuje dál! Oceláři do finálové série o Masarykův pohár vstoupili na výbornou, již v 16 hodin ale znovu vyjedou na led WERK ARENY a budou bojovat o druhé vítězství. Duel přímým přenosem vysílá ČT Sport, získáme druhý finálový bod?

Sponzorem nedělního druhého finálového duelu mezi Oceláři a Kometou je společnost Josef Krenželok – prodej železničního materiálu.

Finále začalo parádní hokejovou bitvou. Vyprodaná WERK ARENA v úvodním klání sledovala atraktivní útočný hokej, k radosti drtivé většiny příznivců se Oceláři prosadili celkem pětkrát a zaslouženě zvítězili. Dvěma trefami se na vítězství podílel Jakub Petružálek, po jedné brance přidali Tomáš Marcinko, Lukáš Krajíček a Aron Chmielewski.

První měření sil však již je minulostí, od šestnácti hodin hráče s drakem na hrudi čeká druhý nesmírně náročný souboj. Slezané znovu budou mít výhodu domácího prostředí, budou potřebovat také vydatnou podporu od svých příznivců. Pojďme vytvořit bouřlivou kulisu, která Oceláře požene za druhým finálovým vítězstvím!

Máme cíl, za kterým si půjdeme, říká Tomáš Marcinko

Jak bys zhodnotil úvodní finálový duel?
Důležitý byl první gól v zápase. My se v průběhu play off přesvědčovali, že tohle bude rozhodovat zápasy. Takhle to bylo v předchozích sériích a platilo to i v prvním finále. Pokaždé nás to nakoplo, teď to platilo opět. Jejich branka nebyla zrovna příjemná, my ale hráli dál, pořád jsme se snažili jim vnutit naší hru, a to se dařilo.

Skóre jsi otevřel ve druhé minutě, jak bys popsal svou branku?
Byla tam skvělá práce v napadání. Dravec a Erik Hrňa to skvěle zachytili, Erik to pak dal před bránu, kde mě po očku viděl. Naštěstí to prošlo.

Pomohou vám ty branky do druhého zápasu?
To uvidíme, věřím ale, že ano. Máme bod za výhru a je jedno, jestli to bylo 5:1 nebo třeba jenom 2:1. Především jsme rádi za to vítězství, skóre vůbec nehraje roli. Střílení branek ale je dobré pro psychiku našeho týmu.

Ve druhé třetině jste museli bránit hodně oslabení.
Play off je o přesilovkách a oslabeních. Sice to zní jako nějaké klišé, je to však to nejdůležitější. V dalších zápasech se toho musíme vyvarovat a nedávat tak soupeři šanci se dostat na koně. Naštěstí to v prvním zápase vyšlo.

V závěru se dost přitvrdilo, hosté nezvládli nepříznivý stav?
Někdy to vypadalo hůře, než jak to ve skutečnosti bylo. Někdy to ale bylo zbytečně přiostřené. Tohle je play off hokej, oni pak dohrávali souboje, které v průběhu zápasu nedohrávali. Byl to hokej a k němu tohle patří, byť je skóre jaké je.

Odehráli jste o čtyři zápasy víc, zvládnete udržet takhle vysoké tempo?
Věřím, že ano. Před druhým zápasem je nějaký čas, ve kterém můžeme kvalitně zregenerovat. I Kometu úvodní střetnutí stálo mnoho sil. My máme cíl a za ním si půjdeme. Jestli máme více nebo méně času na regeneraci, to vůbec nehraje roli.

Úvodní zápas série

14. dubna 2018: HC Oceláři Třinec – HC Kometa Brno 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Marcinko (Hrňa, Dravecký), 6. Krajíček (Polanský, Musil), 23. J. Petružálek (Hrňa, M. Doudera), 47. J. Petružálek (Rákos, Cienciala), 58. Chmielewski (Marcinko) – 10. Haščák (Zaťovič, P. Holík).

O zápase

Hrací den: 2. finále Generali play-off