Poctivá příprava nese své ovoce, ví Vladimír Dravecký

18.01.2015 · Daniel Ježek
Třináct zápasů ve třetí čtvrtině = třináct výher v řadě! A také nový extraligový rekord! Ten Oceláři překonali dnešní výhrou nad Spartou Praha. Utkání plné emocí hodnotí Vladimír Dravecký, autor vítězné trefy Třince!

Závěrečné kolo třetí čtvrtiny Tipsport extraligy nabídlo souboj na špici tabulky. Lídr z Třince na svém ledě hostil třetí Spartu, tedy tým, se kterým Oceláři ještě letos nevyhráli. To se ale dnes změnilo, Slezané berou tři body za výhru 5:4. „Konečně jsme je chtěli porazit. V prvních dvou zápasech jsme prohráli, ale zase jsme nehráli tak špatně. Výhra nás těší,“ říká Vladimír Dravecký.

Úvodní minuty zápasu tomu ale vůbec nenapovídaly. Pražané se velmi rychle dostali do vedení, ve druhé třetině navíc odskočili Ocelářům na rozdíl tří branek. „Začátek se nám nepovedlo zachytit. První tři, čtyři minuty jsme nehráli dobře. Ke konci první třetiny jsme se zvedli a myslím si, že byli i lepším týmem. Pak jsme ale dostali trochu laciné góly. Stále jsme ale cítili šanci vyhrát, což se nám nakonec povedlo,“ komentuje Dravecký průběh dnešního střetnutí.

Duel prvního se třetím nabídl strhující podívanou. Vyprodaná WERK ARENA viděla devět branek, spoustu dalších šancí a také plno emocí. „Bylo to hodně emotivní utkání. Hrálo se nahoru, dolů, prohrávali jsme 0:3. Opět se ale ukázalo, jak dobré mužstvo máme. Povedlo se nám otočit vývoj a vyhrát,“ pochvaluje si košický rodák.

Napínavou bitvu rozhodl nakonec v čase 56:25 rozhodl právě slovenský útočník. Dravecký zužitkoval přesný pas z hole Polanského a z mezikruží propálil bezmocného brankáře Sparty. Jak tu chvíli prožíval samotný střelec? „Příliš jsem to nevnímal, spíš až pak na trestné. Tam jsem ale moc dlouho nepobyl. Závěr byl plný emocí, za výhru jsme hodně rádi,“ usmívá se devětadvacetiletý forward.

Po páté trefě Třince se před brankou Sparty strhla rozmíška. Dravecký neunesl emoce a něco prohodil směrem na hostujícího gólmana. To samozřejmě rozproudilo krev všem hráčům Sparty. „Vyplynulo to ze situace, nechci se k jejich brankáři vyjadřovat. To, co on dělá v brankovišti...prostě no comment. U té situace, kdy jsem byl vyloučený, dělal jsem kolem brankoviště oblouk a vracel se zpátky. Myslím si, že to faul nebyl. On to ale dělá pořád. Pak u té páté branky jsem vybuchl, něco jsem mu řekl,“ vrací se Dravecký k inkriminovanému momentu.

Brankáře Sparty pak šel bránit Tomáš Rolinek. Hostující kapitán chtěl pomstít svého gólmana, Dravecký už ale v další bitce pokračovat nechtěl. „Jako správný kapitán šel bránit brankáře. Pokračovat v další bitce už ale nemělo smysl,“ dodává třinecký útočník.

Oceláři dnešní výhrou překonali stávající rekord Plzně ze sezóny 2011/2012 v počtu po sobě jdoucích výher. Hráči s dráčkem na hrudi zvítězili potřinácté v řadě, na svém kontě mají již 89 bodů. „Stojí za tím velký kus práce. Ta série nás těší, nijak extra jsme ji ale nesledovali. Jdeme zápas od zápasu, pokaždé chceme vyhrát. Teď po zápase už jsme rádi, že se nám ten rekord povedlo překonat. Už od začátku přípravy, kdy jsme ke všemu poctivě přistupovali. Teď to nese své ovoce,“ uzavírá Vladimír Dravecký.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary