Plníme to, co po nás chce trenér, tvrdí Aron Chmielewski

23.09.2016 · Martin Stebel, Dominik Jakubec
Veni, vidi, vici - přišel, viděl, zvítězil! Tak lze stručně charakterizovat situaci, ve které se nacházel ARON CHMIELEWSKI. Polský útočník byl narychlo povolán z partnerského klubu, aby vypomohl v extralize a hned během prvního utkání sezony byl v pravý čas na správném místě. Po zdařilé akci Rostislava Marosze zaznamenal vítězný gól na kluzišti mistrovského Liberce!

Arone, cenná výhra proti silnému rivalovi, to asi zahřeje na duši, že?

Výhra proti mistrům musí potěšit. Byl to náročný zápas dvou Top týmů. Tušili jsme, že to bude těžké utkání a jsme moc rádi za tyhle body. Speciálně mě těší, že jsme ubránili liberecké přesilovky, to byl rozhodující faktor. Byl to zápas o jedné chybě, puk se ke mně dostal po šťastném odrazu.

Oceláři mají šestou výhru v šestém utkání sezony. Je v týmu cítit pohoda?

Máme fazónu. Bylo to sice z osobního hlediska teprve první utkání sezony za Oceláře, ale vnímám klid a pohodu celého našeho týmu. Jednoduše řečeno plníme to, co trenér po nás chce. Hrajeme jednoduchý přímočarý hokej a neděláme moc chyb.

Další čisté konto má Šimon Hrubec. Ten v úvodu sezony chytil znamenitou formu...

Máme hned dva skvělé gólmany, Šimi teď má neskutečnou fazonu, my se mu snažíme maximálně pomáhat, zachytávat a blokovat střely od modré čáry. Něco ale vždy projde a jemu se opravdu daří výborně. Věřím, že takovou formu udrží až do konce sezony!

Jak dlouhá může být vítězná série Ocelářů?

Bude to znít jako fráze, ale jdeme zápas od zápasu. Ceníme si dnešní výhry, zápas je ale za námi, teď se připravíme na další souboj. Já bych měl zítra nastoupit za partnerský Frýdek. Tým má v sobotu pauzu, kluci si možná dopřejí regeneraci, naberou nové síly. Je moc fajn, že se dnes vyhrálo, ale musíme se připravit na další zápas v Olomouci. Taky tam bude třeba podat stejně kvalitní výkon a znovu vyhrát.