Pikantní závěr úvodní čtvrtiny, Oceláři hrají ve Vítkovicích!

15.10.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Závěrečné kolo první čtvrtiny Tipsport extraligy nabídne pikantní bitvu! Ostravská Ostravar aréna uvidí úvodní derby letošního ročníku, Oceláře čeká duel ve Vítkovicích! Zápas živě vysílá kanál ČT Sport, úvodní buly je naplánováno na 18:20. Udrží si Oceláři svou neporazitelnost po základní hrací době?

HC Vítkovice Ridera

Ostravané minulý ročník zakončili na jedenáctém místě, v play-out si s přehledem vybojovali účast v extralize pro další sezónu. Před ní ale hlavní trenér Jakub Petr musel zkousnout odchod jedenácti hráčů, v čele s dlouholetým lídrem Jiřím Burgrem. K dalším citelným ztrátám patří odchody Šindeláře, Kudělky, Strapáče či Jana Káni.

Do severomoravské metropole naopak zamířilo sedm hokejistů. Po dlouhých letech se do Vítkovic vrátil obránce Jak Výtisk, návrat z KHL pak hlásí útočník Ondřej Roman. Obranné řady ještě vyztužili Urbanec, Baranka, Krenželok a Sedlák, do útoku pak ještě přišel David Květoň. Jak změny v kádru, tak obměna letní přípravy, měla Vítkovicím zajistit lepší výsledky, ty ale spíše připomínají houpačku. Ostravané nedokázali vyhrát více než dva zápasy za sebou, patnáct získaných bodů je řadí na jedenácté místo.

Poslední dvě kola se ale Vítkovicím vydařily, proti Pardubicím i Olomouci dokázaly zvítězit. V nedělním derby tak Ostravané budou usilovat o třetí vítězství v řadě. „Hrajeme doma s favoritem ligy. Pokud chceme uspět, musíme předvést maximálně bojovný výkon, dobrý výkon na defenzivní, ale i ofenzivní straně. Chceme navázat na předchozí úspěšné zápasy i právě proti Třinci,“ řekl trenér Pavel Trnka pro klubový web. Ostravané se budou muset v derby obejít bez pětice hráčů, na marodce jsou obránci Ivan Baranka a Karol Sloboda, v útoku pak Vítkovicím budou chybět Lukáš Kucsera, Daniel Kurovský a Erik Němec.

Poslední zápas Vítkovic:
14. října: HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Herman (Fořt, Burian), 50. Jaroměřský (Herman, Fořt) - 26. D. Květoň, 31. Klok (Olesz), 45. Kolouch (Výtisk), 60. Olesz (Stastny).

Sestava Vítkovic v posledním zápase: Bartošák - Výtisk, Urbanec, Klok, D. Krenželok, L. Kovář, Sedlák, Puzič - Szturc, Stastny, Olesz - Zdráhal, Roman, D. Květoň - Kolouch, Balán, Vandas - Illéš, Hudeček, Tomi.

Z kabiny Ocelářů

Dvanáct odehraných zápasů, dvanáct bodových zisků. Svěřenci trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy i nadále zůstávají neporaženým týmem v základní hrací době, Oceláři zatím pokaždé na konto připisovali alespoň jeden bod. V posledním kole Slezané na svém ledě udolali Mladou Boleslav, kterou porazili po samostatných nájezdech.

V neděli tak družina zpod Javorového zakončí první čtvrtinu Tipsport extraligy, o třináctý bodový zisk v řadě bude tým kapitána Zbyňka Irgla bojovat na ledě krajského rivala z Vítkovic. „Myslím, že bude plný dům. Doufejme, že vyhrajeme. Bude to malinko specifičtější zápas pro mě, na každý duel se ale připravuji stejně,“ říká Zbyněk Irgl.

Moravskoslezské derby zcela jistě nabídne atraktivní podívanou, co bude klíčové na cestě k úspěchu? „Byl bych rád, kdybychom protrhli střeleckou smůlu a začali zase střílet góly. Určitě by se nám trochu ulevilo. Do obrany hrajeme dobře, chce to ale zlepšit útočnou stránku,“ ví kapitán Ocelářů. Slezané do Vítkovic odcestují bez zraněného Coryho Kanea, otazník pak visí nad startem Rastislava Špirka.

Poslední zápas Ocelářů:
14. října: HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 4:3 sn. (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Petružálek (Dravecký, Roth), 24. Rákos (Kreps, Dravecký), 42. Marosz (Petružálek, Martin Růžička), rozh. nájezd Irgl – 29. Pospíšil (Trončinský, Látal), 33. Lenc (Vampola, Látal), 50. Lenc (Trončinský, Hyka).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera, Jank – Petružálek (A), Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Jašek, M. Kovařčík, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se krajští rivalové střetli v letní přípravě před sezónou v rámci třetího ročníku turnaje STEEL CUP. Druhé utkání třineckých Ocelářů na turnaji přineslo fandům zpod Javorového více radosti. Proti tradičnímu rivalovi z Vítkovic pokaždé vedli, ale soupeř dokázal srovnat. V nastaveném čase rozhodl o prémiovém bodu pro domácí Zbyněk Irgl.

13. srpna 2016: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera 4:3 pp. (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0).
Branky a nahrávky: 6. Nosek (Kovařčík M., Dravecký), 26. Adamský (Kane, Doudera M.), 48. Roth (Linhart, Kane), 61. Irgl (Roth) – 14. Němec (Tomi, Illéš), 30. Tomi (Adamík), 52. Vandas (Bail).

O zápase

Hrací den: 13. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: neděle, 16. října 2016, 18:20
Místo utkání: Ostravar aréna, Ostrava-Vítkovice