Peter Hamerlík: Zdraví je jasná priorita

22.08.2013 · Martin Stebel
Střetnutí proti Zlínu bylo pro Petera Hamerlíka premiérou v přípravném cyklu před startem letošní extraligy. Slovenský brankář měl v nedávném období vleklé zdravotní problémy, ale zdá-se, že v současné době už je fit. "Doufám, že teď už bude vše v pořádku," hlásí.

Je docela pochopitelné, že většina sportovců o svých bolístkách nemluví rádo. Informace ohledně zdravotního stavu jsou většinou diskrétního charakteru. Výjimkou není ani třinecký strážce svatyně, který se jen ironicky pousmál, poté se ale přece jen rozpovídal: "Šlo o zranění spodní části těla. Jednoduše řečeno, měl jsem potíže s kolenem a doufám, že teď už to bude v pořádku. Měl jsem problémy už v březnu, kdy jsme hráli play-off proti Spartě. Doktoři mi koleno sice opíchali a chytal jsem dál, jenže znovu jsem si ho pochroumal. Tím se doba léčení protáhla ze tří týdnů skoro na dvanáct. Nic hrozného to nebylo, jen mě to pořád bolelo."

Kvůli zdravotním lapáliím by se mohlo zdát, že měl poněkud specifický program letní přípravy: "Mohl jsem dělat například dřepy, jen mě to nepustilo do pokleku. Vynechal jsem jen dlouhé běhy. Trénoval jsem i v červenci, kdy kluci měli volno, to jsem ještě vše doháněl. Vše jsem konzultoval s kondičním trenérem. První týden na ledě jsem ještě vynechal, pracoval jsem individuálně na kondičce. Druhý týden jsem už začal trénovat bez kontaktu a postupně jsem si zvyšoval dávky. Zatím je vše v pořádku, koleno drží. Zdraví je pro mě prioritou. Pokud bych nebyl v pořádku, bylo by zbytečné se bavit o tom, jestli budu chytat. Zdraví je to jediné, na co se chci teď koncentrovat."

V závěru srpna Oceláři absolvují turnaj ve čtvrtém největším městě Ruské federace, Jekatěrinburgu. Čtyři zápasy ve čtyřech dnech - to je slušný zápřah na tělesnou schránku: "Bude to náročné, proto počítám, že se s Šimonem nějak prostřídáme. Ještě ale nevíme, kdo bude jaký zápas chytat. Nastoupíme proti silným týmům, ale beru to pozitivně. Každý raději nastupuje proti kvalitním mužstvům, může nás to před extraligou pořádně prověřit," říká závěrem člen kádru loňských vicemistrů světa.