Peter Hamerlík: Těžký zápas a cenné body

23.09.2012 · Martin Stebel
Takhle by to šlo, pánové! Nedělní střetnutí na vítkovickém ledě dopadlo lépe pro hostující Třinec. Svěřenci kouče Turka zásluhou kompaktního výkonu bodově vyloupili ostravskou ČEZ arénu a zvítězili 3:1. Hrdinou derby byl spolehlivý Peter Hamerlík. Rozdílovou trefu zařídil Tomáš Klimenta. Výsledek pečetil kanonýr Růžička. Všechny tři aktéry jsme při euforii naplněné kabině požádali o stručný komentář.

Slovenský gólman absolvoval během prvního podzimního večera povedený duel. Ostravané jej především v úvodním dějství permanentně zaměstnávali, ale letošní vicemistr světa svůj tým výrazně podržel: "Nejnáročnější byla určitě první třetina, kdy nás mačkali v přesilovkách. Házeli puky na branku, clonili mi ve výhledu. Rozhodlo se ve třetí části, kdy jsme domácí nepouštěli do přečíslení. Mají velmi rychlý přechod z obranného do útočného pásma. Dělali nám problémy," kvituje hru domácích a pokračuje: "Byl to velmi těžký zápas, jsou to cenné tři body. Divákům se tahle podívaná musela líbit, byly tam šance na obou stranách. My jsme měli větší efektivitu a to rozhodlo," našel příčinu triumfu.

30letý brankář nezapomněl pochválit kulisu v největší kryté hale v regionu. Utkání navštívilo 8335 diváků a mohutné decibely vytvářeli rovněž fandové zpod Javorového: "Atmosféra byla fantastická, přišlo hodně lidí, naši fanoušci nám dost pomohli, užívali jsme si to. Derby je derby, ale my to bereme jako klasický zápas. Možná to má nějaký speciální náboj, ale počítají se jen tři body. Máme teď obrovskou chuť do všech zápasů a věřím, že i v úterý doma uspějeme!"

Tomáš Klimenta: Vítkovické "letiště"? To je můj šálek kafe!

Rychlonohý štírek Tomáš Klimenta zaznamenal v aktuálním ročníku svou premiérovou trefu, která byla zároveň vítěznou. U kabiny poté rozdával na všechny strany široké úsměvy: "Zápas to byl z naší strany hodně slušný. Hrálo se v rychlém tempu, akce střídala akci, diváci se museli bavit. Jsem moc rád za gól. Byla to rána – opravdu mi spadl kámen ze srdce. Naše pětka už potřebovala branku a je super, že se to konečně povedlo. Obrovský podíl na mém gólu má Jirka Polanský, který mi ideálně nahrál mezi kruhy a podařilo se mi to přesně trefit," kolegiálně děkuje svému parťákovi z lajny.

Odchovanec jabloneckého hokeje pozitivně hodnotí rovněž prostornou plochu vítkovické arény: "Hodně hráčů nadává na tohle vítkovické "letiště", ale já to tady naopak mám rád. Pokud bych si mohl vybrat, tak všechny zápasy bych hrál na těchto rozměrech. Tohle se mi zamlouvá, to je můj šálek kafe. Musím pochválit kluky z lajny. Dnes jsme odehráli asi nejlepší zápas v této sezoně. Byli jsme často v útočném pásmu, víme o sobě, dokážeme si vyhovět. Necítím se jako typický střelec, ale pokud dostanu mezi kruhy dobrou nahrávku, snažím se vždy zakončit. Doufám, že nějaké góly ještě přidám!"

-----------------------------------------------------------------------------------------

Martin Růžička: Bez kvalitních spoluhráčů by to nefungovalo

Čtvrtý zápas = pátý gólový zápis. Skvělou střeleckou bilanci a zdařilý vstup do sezony znovu potvrdil Martin Růžička. Ani Malíkova nešetrná "sekera" během závěrečné power-play, kdy dal výsledku definitivní podobu, nevzala sympatickému borci radost: "Ruka bolí, ale věřím, že to bude v pořádku. Vítkovice jsou velice kvalitním soupeřem a tyhle body mají svou váhu. Trochu mi to připomnělo atmosféru play-off, hrálo se v docela vysokém tempu, přišlo hodně lidí. Před třetí třetinou jsme si v šatně řekli, že se nemusíme nikam tlačit a důležité bude zahustit střední pásmo, což se povedlo. Hodně nás podržel Peter. Naprosto souhlasím, že byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu," chválí strážce třinecké svatyně.

Na jeho znamenitém startu do sezony mají bez debat značný podíl kamarádi z elitní formace: "Bez kvalitních spoluhráčů by to nemohlo nikdy fungovat. Zatím nám to pěkně klape, ale extraliga je hodně dlouhá. Do konce základní části chybí mnoho zápasů a nechtěl bych to v tento moment přechválit," zvedá varovný prst a na adresu příštích rivalů z Chomutova dodává: "Těžko říct, co od nich máme přesně čekat. Zatím působí dobrým dojmem, daří se jim sbírat body. Je to nováček a možná těží z euforie. Myslím si však, že pokud předvedeme v úterý stejně kvalitní výkon jako ve Vítkovicích, tak klidně můžeme pomýšlet na další výhru!"

Fotogalerii z utkání Vítkovice - Třinec si můžete prohlédnout zde

Odehrané v 17:00 | Muži